Grupa pomaga zrealizować cel

Grodzisk Maz.

Podejmujemy kolejne wyzwania, jednak czasami wątpimy w ich sens. W takich chwilach niezbędne jest wsparcie. Miłośnicy biegania z Grodziska Mazowieckiego tworzą zgraną paczkę, która na każdym kroku motywuje się na drodze do realizacji wyznaczonych celów.

Aktywność ruchowa stale zyskuje na popularności. Chcemy dbać o zdrowie, dobrze wyglądać i ruszać się. Klub Sportowy Biegi Grodzisk Mazowiecki idealnie wpisuje się w tę formułę. Dodatkowo oferuje czas spędzony w miłej atmosferze. Warto wspomnieć, że w każdą sobotę w godz. 17.00-18.00 biegacze mają okazję trenować z trenerem na stadionie OSiR przy ul. Westfala 3. – Zajęcia są darmowe i dostępne dla wszystkich. Osoby, które przychodzą są zadowolone z treningów. Wszyscy mają fachową opiekę zapewnioną przez trenera. Wiadomo, że czasami stajemy przed dylematem bądź też boimy się zacząć biegać. Wtedy trzeba po prostu przyjść na zajęcia i spróbować swoich sił – radzi Wojciech Cynowski, prezes Klubu Sportowego Biegi Grodzisk Mazowiecki.

Podczas zajęć spotykają się osoby, które mają różne cele. Jedni chcą zrzucić kilka kilogramów, inni aktywnie spędzić czas. Niektórzy szybko się zrażają, ale wtedy mogą liczyć na wsparcie. – Grupa motywuje i daje siłę. To wsparcie jest niezwykle ważne, bo tak naprawdę każdy ma inny cel, jednak wszyscy wspólnie napędzają się. Sport łączy. Każdy może biegać swoim tempem. Ważne, żeby czerpał z tego radość – wyjaśnia prezes grodziskiego klubu.

O aktywność trzeba dbać od najmłodszych lat. Kiedyś dziecko cudem można było ściągnąć z boiska, a teraz trudno wyciągnąć sprzed komputera. Nieprzekonanych do aktywności ruchowej można przyprowadzić na trening. W każdy wtorek, czwartek i sobotę na stadionie przy Westfala odbywają się bezpłatne zajęcia z trenerem dla dzieci w wieku 10-13 lat w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Warto również wspomnieć o szkoleniu „Pierwsza Pomoc w Sporcie”. Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. –  Będzie trochę teorii i praktyki. Raz w roku na zakończenie sezonu organizujemy takie spotkania. Tematyka wcześniejszych dotyczyła dopingu i diety. Chcemy poruszać kwestie bliskie sportowi i praktyczne życiowo – tłumaczy Cynowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.