Grodziszczanie doczekają się miejskiego żłobka

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od lat czekają na budowę publicznego żłobka na terenie gminy. Grodziski magistrat w ubiegłym roku zapowiadał rozpoczęcie inwestycji w 2018 r. Sprawdziliśmy co się dzieje w tej sprawie.

Grodzisk Mazowiecki jest uznawany za jedną z najprężniej rozwijających się gmin w naszym regionie. Parków i terenów zielonych zazdroszczą grodziszczanom m.in. mieszkańcy Piaseczna. Ale to nie oznacza, że w Grodzisku wszystko co potrzebne już jest. Mieszkańcy od lat czekają tu na wybudowanie… miejskiego żłobka. Dziś młodzi rodzice muszą posiłkować się opiekunkami lub prywatnymi placówkami. – Próśb ze strony mieszkańców o budowę żłobka było wiele. Od kilku lat powtarzały się inicjatywy. Władze były głuche, a burmistrz nawet był przeciwnikiem opieki żłobkowej – napisała Beata.

Ta sytuacja uległa zmianie w ubiegłym roku, kiedy to burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział, że w Grodzisku przy ul. Okrężnej powstanie nowe przedszkole oraz… pierwszy miejski żłobek. Zapowiedzi tej inwestycji pojawiły się na początku ubiegłego roku i od tamtej pory w temacie jest cisza. Sprawdziliśmy co dzieję się w sprawie budowy wyczekiwanego przez mieszkańców żłobka. – Początkowo mieliśmy problem z linią energetyczną, którą trzeba przesunąć.  To mamy już uzgodnione i linia zostanie przebudowana. Kwestię przygotowania terenu mamy więc praktycznie zamkniętą – mówi nam Grzegorz Benedykcińcki, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.  – Jeśli chodzi o samą inwestycję, to w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy ogłaszać przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę przedszkola i żłobka w tym miejscu – zaznacza.

Zgodnie z założeniami w budynku znajdzie się 50 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym i około 200 miejsc dla przedszkolaków. Dodatkowo przy nowym budynku powstanie plac zabaw. – Mamy koncepcję, którą wykonała dla nas firma architektoniczna. Dzięki temu wiemy jak duży budynek zmieści się nam na działce. Na postawie tej dokumentacji zostanie przygotowany projekt – podkreśla burmistrz.

Dokumentacja projektowa dla kompleksu przedszkolno-żłobkowego ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jest więc szansa, że i przetarg na budowę uda się ogłosić jeszcze w 2018 r. – Liczymy na to, że inwestycję uda się zrealizować w cyklu rocznym. To oznacza, że budynek byłby gotowy pod koniec 2019 r. Szacujemy, że ta inwestycja pochłonie około 7-8 mln zł, z czego 1 mln zł to środki z dofinansowania – dodaje Grzegorz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.