Grodziskim rowerem z dzieckiem. Są foteliki

Grodzisk Maz.

Grodziski system rowerów miejskich wzbogacił się o ułatwienie dla rodziców z małymi dziećmi. Na każdej ze stacji pojawił się jednoślad z fotelikiem dziecięcym.

Teraz i najmłodsi w towarzystwie swoich opiekunów mogą korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich w Grodzisku. – Od 14 września na wszystkich dwunastu stacjach pojawił się rower z fotelikiem dziecięcym. Foteliki posiadają wszelkie atesty i są przeznaczone do przewożenia dzieci o wadze od 9 do 22 kg. Na każdym z fotelików znajduje się skrócona instrukcja użytkowania. System jest bardzo prosty i intuicyjny – zapewnia Jakub Giza z firmy Nextbike Polska.

Jak dodaje, najważniejsze, to dokładnie zapiąć pasy w foteliku i nie pozostawiać dziecka bez opieki.

Czy wypożyczenie roweru z fotelikiem odbywa się na innych zasadach niż zwykłego? – Wykorzystanie rowerów wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci odbywa się na takich samych zasadach, jak rowerów standardowych. Pamiętajmy więc, by podróżując bez dziecka wybierać zwykły rower, tak aby te z fotelikami były dostępne dla rodziców, podróżujących z pociechami – zaznaczają grodziscy urzędnicy.

Będziecie korzystać?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.