Grodziskie lodowisko w nowej lokalizacji

Grodzisk Maz.

Jako pierwsi informujemy, gdzie w tym roku będzie funkcjonować grodziskie lodowisko. Początkowo grodziscy włodarze chcieli by ślizgawka pojawiła się przy ul. Sportowej, ale dziś wiadomo już że lodowisko powstanie w innej lokalizacji.

Grodziskie sztuczne lodowisko cieszy się ogromną popularnością w naszym regionie. Każdego roku korzysta z niego wiele osób. Do tej pory ślizgawka ustawiana była przy ul. Spółdzielczej koło Centrum Kultury. Problem w tym, ze dziś jest już tam parking dla samochodów.

Władze Grodziska Mazowieckiego w trakcie budowy parkingu podkreślały, że lodowisko ostanie uruchomione, ale w innej lokalizacji. Pierwotnie wskazywano teren przy ul. Sportowej. Finalnie jednak ślizgawka powstanie gdzie indziej. – Znaleźliśmy miejsce na tyłach Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie od strony Piłsudskiego jest pusty teren. Chcemy właśnie tam ulokować lodowisko – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – W samej formule lodowiska nie planujemy nic zmieniać – dodaje.

Tafla lodowiska będzie miała wymiary 20×40 m. Do dyspozycji mieszkańców będzie również wypożyczalnia sprzętu. Łyżwiarzy w dobry nastrój będzie wprowadzać muzyka z głośników, które zostaną ustawione wokół lodowiska. Nie zabraknie zaplecza sanitarnego: toalet i koszy na śmieci.

Grodziski urząd nie głosił jeszcze przetargu na organizacje lodowiska. Urzędnicy podkreślają, że trwa jeszcze sprawdzanie warunków technicznych wokół terenu przy Piłsudskiego. Chodzi tu m.in. o dostęp do zasilania i oświetlenie.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że lodowisko w Grodzisku Mazowieckim ma ruszyć w połowie grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.