Grodzisk utrzymał bezpłatną linię BK

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego licznie korzystali z darmowej linii autobusowej BK, wobec tego włodarze postanowili ją utrzymać. Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg.

Nadal będzie funkcjonować pospieszna linia autobusowa BK. Po raz pierwszy została wprowadzona na czas remontu linii kolejowej nr 447, by dowozić pasażerów do dworca PKP. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z takiej możliwości, dlatego też postanowiono utrzymać takie połączenie.

Gmina rozstrzygnęła przetarg. W postępowaniu wybrano firmę PKS Grodzisk Mazowiecki, co nie jest dużym zaskoczeniem. Była to jedyna oferta. Przewoźnik będzie wykona wszystkie kursy za niemal 126 tys. zł.

Zasady funkcjonowania linii będą podobne jak wcześniej. Autobusy będą dowoziły pasażerów z osiedla Kopernik do dworca PKP. Linia kursować będzie w godzinach od 6.00 do 8.00 i od 16.00 do 19.00 z częstotliwością odjazdów autobusów co około 10 min.

Według zapisów w przetargu pojazdy nie mogą być starsze niż z 2007 r. Będą miały minimum 40 miejsc oraz niską podłogę w dwóch drzwiach.

Umowa na wykonywanie przejazdów będzie obowiązywać do końca marca. Jednak wkrótce na stronie miasta ma pojawić się jeden duży przetarg na całą komunikację w Grodzisku Mazowieckim. Według zapowiedzi linia BK zostanie dalej utrzymana.

Linia BK jest całkowicie bezpłatna.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Grodzisk utrzymał bezpłatną linię BK”

 1. mieszkaniec ul.Barwnej pisze:

  A czemu by tak od nowego cmentarza koło Odrano Woli nie puścić więcej autobusów albo też jakieś bezpłatne?
  Jeśli się nie mylę kursują tam autobusy co 2-3 godziny, porażka!!

 2. Wilku pisze:

  uprzedzam od razu by nie wypisywać tu durnot o komunikacji autobusowej w Pruszkowie. Była – zastępcza! Na co dzień mamy skm i wkd, kursują co 10-15 minut! Mało??? Nie dla linii autobusowej, chyba, że z kieszeni tych co będą nią jeździli!!!

  • bujnowski.lukasz@wp.pl pisze:

   A co to jakieś zakazy? Brak praw do wolności słowa? Jakoś tych wpisów za uruchomieniem komunikacji ZTM w Pruszkowie jest więcej za niż przeciw. Grodzisk też ma kolej i WKD. Durnotą jest Twój wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły