Grodzisk pracuje nad e-usługami

Grodzisk Maz.

Załatwić sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu – czy to możliwe? Okazuje się, że niebawem tak może być. Grodzisk Mazowiecki realizuje projekt e-usługi, który ma ułatwić życie mieszkańcom gminy.

Wystarczy kliknąć i gotowe. Wydaje się to tak proste, że aż niemożliwe. Grodziski urząd rozpoczął pracę nad projektem „E-usługi w gminie Grodzisk Mazowiecki”. Na jakie udogodnienia mogą liczyć mieszkańcy? – Przede wszystkim zostaną wprowadzone e- usługi , które będą realizowane na czterech poziomach. Zaczynając od takich, gdzie mieszkańcy  będą mogli pobrać elektroniczny formularz kończąc na takich, dzięki którym sprawę będziemy mogli załatwić od początku do końca bez wychodzenia z domu. E-usługi dotyczyć będą następujących sektorów: gospodarka nieruchomościami, kształtowanie ładu przestrzennego,  zarządzanie infrastruktura drogową,  ochrony środowiska, ochrona zabytków i gospodarka komunalna – wylicza Katarzyna Nowak z Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Grodziszczanie będą mogli również zgłaszać za pomocą sieci niepokojące sprawy. Urząd zadba również o kwestię edukacji w obsłudze e-usług. – Utworzona zostanie aplikacja, dzięki której mieszkańcy będą mogli zgłaszać zdarzenia mające miejsce na terenie gminy z możliwością uzyskania natychmiastowej informacji zwrotnej np. czas naprawy niedziałającej lampy. Na wirtualnym urzędzie pojawi się również e-learning dla mieszkańców, dzięki któremu krok po kroku będziemy mogli uczyć się jak korzystać z nowo wdrożonych e-usług – wyjaśnia Nowak.

Grodziski urząd projekt będzie realizował etapami. Dotychczas udało się nabyć sprzęt komputerowy, który ma zapewnić niezawodność e-usług. Urzędnicy pracują nad dokumentacją przetargową dla kolejnych zadań. Na efekty trzeba jeszcze poczekać. – Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie zakończenie realizacji projektu, w tym całe jego wdrożenie ma się zakończyć 31 grudnia 2017 roku – podaje przedstawicielka grodziskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.