Grodzisk nie chce do Warszawy

Uncategorized

Do grona gmin niegodzących się na pomysł stworzenia Warszawy 33+ dołączył właśnie Grodzisk Mazowiecki. Radni podjęli odpowiednią uchwałę na lutowym posiedzeniu sesji (27 lutego).

„Rada Miejska w Grodzisku Mazowieckim wyraża stanowczy sprzeciw przeciwko projektowi ustawy o zmianie ustroju miasta stołecznego Warszawy zakładającego włączenie m.in. gminy Grodzisk Mazowiecki w skład metropolii warszawskiej…” – to fragment stanowiska przyjętego na poniedziałkowej sesji rady gminy Grodzisk Mazowiecki. Tym samym już kolejna gmina, która miałaby wejść w skład Warszawy33+ wyraża swój sprzeciw. 

W treści pisma znalazło się m.in. odwołanie do europejskiej karty samorządu terytorialnego czy konstytucji. Według niektórych radnych treść stanowiska jest zbyt skomplikowana i niezrozumiała dla mieszkańców. Kilku radnych podkreśliło, że stanowisko powinno być napisane znacznie prostszym językiem. – Oczywiście jest to projekt i możemy go skrócić – zaznaczył na sesji Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Dla burmistrza najważniejszy był zapis dotyczący referendum, w którym to opinie o ewentualnym połączeniu z Warszawą powinni wyrazić mieszkańcy. 

– Bardzo się cieszę, że nie lecieliśmy z tym stanowiskiem na łeb na szyję. Ale czego mi zabrakło? Jak przeczytałam gdzieś tam w mediach doniesienia, że eksperci doradzali panu burmistrzowi, to powiem szczerze, że zastanawiałam się kiedy my będziemy zaroszeni na jakieś spotkanie – mówiła radna Ewa Górska. 
 
Burmistrz zaznaczył natomiast, że spotkanie miało zostać zorganizowane nie tylko z radnymi ale i z mieszkańcami. Z uwagi na szybkie tempo zmian dotyczących nowelizacji ustawy o ustroju Warszawy burmistrz zrezygnował z organizacji spotkania, ale nie wyklucza takiego rozwiązania. 

Po trwającej blisko godzinę debacie radni przyjęli stanowisko, choć niejednogłośnie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.