Grają w planszówki i bawią się świetnie

Pruszków

Fani gier planszowych spotkali się dziś podczas Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Gomulińskiego. To znakomita zabawa dla każdego! Jutro odbędzie się kolejny dzień rozgrywek, to ostatnia szansa, by wziąć udział w tej imprezie.

Najlepsi gracze rywalizują w drużynowych mistrzostwach Warszawy „X-Wing: Gra Figurkowa” oraz turnieju kwalifikacyjnym „Magic: The Gathering”. Inni po prostu chcieli spędzić miło czas i dobrze się bawić. Co ciekawe każdy może przyjść i zagrać w wybraną planszówkę (jest ich kilkadziesiąt), poznać nową, a nawet przynieść swoją. Całość dopełnia wspaniała atmosfera. Na tych, którzy wybiorą się do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego czekać będą strefy: gier planszowych, wystawowa i gastronomiczna. 

Nie jest to pierwsza edycja Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki. – Od 9.00 gramy kolejne turnieje, każdy otwiera się jeden po drugim. Działamy na terenie Pruszkowa, jest to trzecia edycja tej imprezy. W tym roku starostwo pruszkowskie bardzo dobrze nas wsparło organizacyjnie i promocyjnie. Mamy wielu sponsorów, jesteśmy zadowoleni – mówi nam Tomasz Bartłomiejczuk, jeden z organizatorów Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki.

Jak można ocenić frekwencję? – Wiele ludzi przyszło, myślę, że przewinęło się już 250 osób. A mamy dopiero godzinę 16.00. Cały czas przychodzą kolejne osoby, większość stołów jest zapełniona. Myślę, że ta frekwencja jest naprawdę fajna – odpowiada Bartłomiejczuk.

Ci co nie przyszli dzisiaj nie muszą żałować. Jutro ruszy kolejny dzień Pruszkowskiego Weekendu Fantastyki. Oto plan dnia: 
8.00 – 9.30 — Uruchomienie wszystkich stref, gastronomii oraz rejestracja uczestników turniejów płatnych
9.30 – 23.00 — turnieje ‚Magic the Gathering’ – dzień drugi (w tym główny turniej kwalifikacyjny na turniej do USA z dużą pula nagród i zaproszeniami oraz biletami dla finalistów i turniej prekwalifikacyjny na kolejny sezon cyklu ProTour) i rozdanie nagród.
9.30 – 18.00 — II dzień Mistrzostw Mazowsza w grę X-wing i rozdanie nagród
9.30 – 18.00 — Strefa rodzinna, pokazy gier oraz rozgrywki turniejowe wydawców gier (ciąg dalszy)
10.00 – 16.00 — Pokazy gry Blood Bowl
10.00 – 17.00 — Strefa gastronomii – namiot ogrzewany (96m2) oraz food trucki

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.