Gmina wzięła pożyczkę

Brwinów

Pieniądze mają zostać wykorzystane na budowę kanalizacji w Owczarni. Gmina Brwinów przymierza się do wykonania kolejnego etapu prac.

Mieszkańcy Owczarni wiele lat czekali na rozpoczęcie budowy kanalizacji. Nadzieja pojawiała się, tak jak było w przypadku projektu „Czyste życie”, jednak szybko znikała. Powodem braku możliwości uzyskania unijnej dotacji okazała się zbyt mała gęstość zaludnienia.

Pierwsze prace udało się podjąć w 2015 roku. Problemem był fakt, że Owczarnia nie ma ciągłości terytorialnej z gminą Brwinów. Jedyną słuszną metodą wydawało się w wykonanie prac metodą przeciskową. Sieć kanalizacyjna przeszła przez Milanówek i dotarła do Owczarni, nie niszcząc nawierzchni. Na ten etap gmina przeznaczyła niespełna 2 mln zł.

Teraz brwinowski magistrat zamierza kontynuować prace. Inwestycja jest kosztowna, jednak gminie udało znaleźć się rozwiązanie całej sytuacji. Magistrat podpisał umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z zapisami do 17 stycznia 2017 roku ma powstać 3364,5 mb kanalizacji, co pozwoli na podłączenie 58 posesji.

Całkowity koszt wykonania prac ma wynieść 1 164 213 zł. W ramach pożyczki brwinowski magistrat otrzyma 1 013 835 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.