Gmina Michałowice stawia na inwestycje drogowe

Michałowice

W ostatnim czasie michałowicki magistrat ogłosił wiele przetargów na remonty i przebudowy ulic znajdujących się na terenie gminy. Przyjrzeliśmy się, które z dróg zyskają nową nawierzchnię.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową, to w naszym kraju jest co robić. Każdego roku gminy wydają znaczną ilość funduszy z budżetów aby wyremontować, wybudować lub przebudować swoje ulice. Widać to na przykładzie gminy Michałowice, która ostatnio ogłasza wiele przetargów związanych z inwestycjami drogowymi. 

W samych Michałowicach planuje się przebudować dwie boczne drogi od ul. Jesionowej, a także ul. Jaśminową. W Komorowie do przebudowy zakwalifikowano ul. Kaszubską, Akacjową, Śląską i Kurpiowską. Natomiast w Komorowie Wsi zmieni się oblicze ul. Wschodniej. Zadowoleni powinni być mieszkańcy ul. Wendy w Granicy. 

Na wyżej wymienionych ulicach powstaną jezdnie o nawierzchni wykonanej z kostki betonowej. Niektóre z postępowań dopiero ogłoszono, a rozstrzygnięcie innych jest bliskie. Po wybraniu wykonawców tych inwestycji przez gminę i podpisaniu z nimi umów powinny rozpocząć się prace drogowe, które nie potrwają długo, bo ok. dwa miesiące.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.