Finał WOŚP już w niedzielę

Region

Wielkimi krokami zbliża się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia na ulice w całej Polsce ruszy 120 tys ochotników. Zbiórka będzie prowadzona także w naszym regionie.

XXIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to zbiórka pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Bogaty program na finał przygotowało Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Początek o godz. 10.00 pokazem tańca. Atrakcji nie zabraknie przez cały dzień. Wystąpią zespoły Horoscope, Pretext, Aligator Bay, Swear the Epress i Runika. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Brak Czasu. O godz. 20.00 tradycyjne światełko do nieba.

W Pruszkowie Orkiestra zagra w aż pięciu sztabach. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego, Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Promyka, Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju i w Szkole Podstawowej nr 2. Każda z placówek przygotowuje własną propozycję artystyczną. Nie zabraknie występów dzieci, pokazów tańca, licytacji i loterii.

Do wspierania WOŚP dołączy też Piastów. O godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy al. Krakowskiej 20 rozpocznie się Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Piłki Nożnej Kobiet. O godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Warszawskiej planowana jest licytacja, wymiana książek, występy artystyczne dzieci i młodzieży, koncerty zespołów The Project i Bunny Blue i wiele innych. Od godz. 14.00 na placu manewrowym przed OSP w Piastowie trwać będzie pokaz straży pożarnej i ognisko dla mieszkańców. O godz. 20.00 światełko do nieba.

Orkiestry nie zabraknie w Podkowie Leśnej. W Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 14.00 odbędą się warsztaty edukacyjne, mini-festiwal gier planszowych, pokaz walk Bractwa Rycerskiego Excalibur z Warszawy. O godz. 16.00 aukcja z gwiazdą, a po niej koncert zespołów Gorgonzolla, Leśne Licho, Łysa Góra.

W Nadarzynie WOŚP zagra w miejscowym ośrodku kultury. Początek o godz. 15.00 w NOK przy Pl. Poniatowskiego 42. W programie licytacja, pokazy taneczne, nauka pierwszej pomocy i koncerty, w tym występ Orkiestry z OSP w Nadarzynie.
 

W Milanówku Orkiestrę będzie można wspierać w dwóch miejscach. Atrakcji nie zabraknie w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 przy ul. Fiderkiewicza 41 (w godz. 10-14) oraz w Hufcu ZHP im. J. Kusocińskiego w Milanówku w ZSG przy ul. Królewskiej 69 (w godz. 10-20).

Lista sztabów w naszym regionie:

Brwinów – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2
Grodzisk Mazowiecki – Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9
Komorów – Zespół Szkół, ul. Marii Dąbrowskiej
Milanówek – Hufiec ZHP im. J. Kusocińskiego
Nadarzyn – Nadarzyński Ośrodek Kultury, pl. Poniatowskiego 42
Piastów – Hufiec ZHP Piastów
Podkowa Leśna – Zespół Szkół, ul. Jana Pawła II
Pruszków – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, ul. Gomulińskiego 2
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Pływacka 16
Pruszków – Zespół Szkół nr 1, ul. Promyka 24/26
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Jasna 2
Pruszków – Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Obrońców Pokoju 44.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.