Festiwal Otwarte Ogrody 2010 już za nami

Region

Wspólną zabawą taneczną „na dechach” w Podkowie Leśnej i koncertem wokalnym a cappella grupy Affabre Concinui w Milanówku,  zakończył się tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody.

Przez cały miniony weekend w ogrodach prywatnych, placówkach kulturalnych, a nawet i w kościołach w obu miastach, odbywały się niezliczone imprezy kulturalne, społeczne i towarzyskie. W 23 miejscach w Podkowie i w 25 w Milanówku odbyło się w tym czasie ponad sto różnego typu koncertów, recitali, spotkań, pokazów i prezentacji. Kultura wysoka przeplatała się z prezentacjami zainteresowań i pasji mieszkańców. Nad wszystkim dominował nastrój sąsiedzkiego pikniku, który wyraźnie wspierała wyjątkowo udana pogoda.

Milanowskie Otwarte Ogrody zdominował w tym roku Rok Chopinowski i duża część spotkań upłynęła pod znakiem poznawania życia i muzyki kompozytora. Nie przeszkodziło to jednak realizacji innych pomysłów, w tym całkowicie nowemu programowi festiwalu Paradzie Radości, czyli wesołemu korowodowi przebierańców.

Podkowianie, choć Chopina też u nich nie zabrakło, tradycyjnie spędzili ten weekend na spotkaniach przy muzyce i poezji, wernisażach plastycznych, zabawach i spektaklach, nie tylko dla dorosłych również dla dzieci. Nie zabrakło też najważniejszych w tym festiwalowo-ogrodowym pomyśle zwykłych, sąsiedzkich odwiedzin i spotkań.  Łączenie lokalnej społeczności poprzez wzajemną zabawę i udostępnienie sąsiadom swoich zainteresowań oraz pasji jest największym fenomenem i przyczyną sukcesu ogrodowych festiwali.

Mocnym akcentem tegorocznego Festiwalu było, w dniu jego inauguracji, podpisanie przez sąsiadujące ze sobą miasta-ogrody porozumienia o utworzeniu (wraz z pobliskim Brwinowem)  Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. To właśnie dla zaakcentowania tej współpracy Festiwal Otwarte Ogrody tym razem w obu miastach zorganizowano w tym samym terminie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.