Ferie czasem przejazdów rodzinnych

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi udogodnienia dla swoich pasażerów podczas ferii zimowych. Będzie można skorzystać z przejazdów rodzinnych.

To już niemalże tradycja. WKD co roku oferuje swoim pasażerom podczas ferii przejazdy rodzinne, co dla wielu z nich jest komfortowym rozwiązaniem i okazją do małych oszczędności. Dotyczy to osób, które nie posiadają uprawnień do przejazdów ulgowych.

Wystarczy wybrać się z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia w podróż kolejką WKD. Przez dwa tygodnie opiekun będzie mógł skorzystać z 50-proc. ulgi. Zatem rodzic z dzieckiem bez problemu nabędzie w kasie tańszy bilet, jednak musi być on opatrzony adnotacją „przejazd rodzinny”. W przypadku dokonania zakupu w biletomacie należy samodzielnie opisać wejściówkę. Należy pamiętać o konieczności posiadania dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.

Zapewne nie obędzie się bez przypadków, kiedy jeden rodzic będzie podróżował z kilkorgiem dzieci. Co wtedy? Opiekun zobowiązany jest zakupić bilet dla siebie oraz każdej pociechy zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami, a także posiadać legitymacje szkolne bądź inne dokumenty potwierdzające ich wiek.

Przejazdy rodzinne zaczną obowiązywać od 29 stycznia od godziny 15.00. Opiekunowie wraz z dziećmi będą mogli korzystać z ulg do 14 lutego do godziny 24.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.