„Fanatyk” w PKF

Pruszków

W trakcie ferii nie braknie atrakcji dla dorosłych. W ramach pokazów Pruszkowskiego Klubu Filmowego wyświetlony zostanie film „Fanatyk”.

Obraz w reżyserii Henry’ego Beana przedstawia historię Danny’ego (Ryan Gosling) studenta żydowskiej uczelni. Chłopak jest niezwykle inteligentny. W trakcie rozważań nad Torą i historią Izaaka uznaje, że Bóg jest pełen pychy. Ta konkluzja zapoczątkowuje szereg zmian Danny’ego. Chłopak goli się na łyso i zaczyna nosić koszulkę ze… swastyką. Nie oszczędza również spotkanych na ulicy żydowskich studentów. Dany podważa swoją tożsamość religijna i staje się antysemitą. Jednak nie jest to bezmyślna nienawiść. W trakcie studiów Danny dokładnie zgłębił tajniki swojej wiary. Merytorycznie argumentuje swoją niechęć. Na jednym ze spotkań nawołuje nawołuje nawet do eksterminacji Żydów. Jednak i on w pewnym momencie będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie w co tak naprawdę wierzy. Wybierze miłość czy nienawiść?

„Fanatyk” to niezwykle kontrowersyjny i jednocześnie zapadający w pamięć dramat. Henry Bean odważył się poruszyć niezwykle delikatny dziś temat dyskryminacji. To film, który wzbudza nie tylko potrzebę dyskusji, ale jednocześnie zmusza do refleksji nad własnymi poglądami.

Pokaz filmu odbędzie się 13 lutego o godz. 18.00 w ramach Pruszkowskiego Klubu Filmowego. Przed seansem w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” będzie można skosztować pysznej kawy, a po filmie nie zabraknie czasu na dyskusje i rozmowy. W trakcie seansu Niepubliczne Przedszkole „Jedynka” zapewnia bezpłatną, profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 4 roku życia.

Start: 13 lutego (sobota) godz. 18.00.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5, Pruszków.
Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.