Escape roomy pod lupą strażaków

Region

Po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie w całym kraju ruszyły kontrole tego typu miejsc. Również w naszym regionie.

W miniony piątek w jednym z escape roomów w Koszalinie zginęło pięć nastolatek. Przyczyną ich śmierci prawdopodobnie było zatrucie tlenkiem węgla. Tragedia wstrząsnęła całą Polską i zwróciła uwagę na poziom bezpieczeństwa w popularnych „pokojach ucieczek”. Ruszyły kontrole, także w naszym regionie. – Na naszym terenie skontrolowany został jeden tego typu obiekt. Czekamy na pełną dokumentację, wtedy będziemy mogli mówić o tym czy potwierdzą się nieprawidłowości – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

W Grodzisku tego typu miejsc nie ma, ale strażacy reagują na wszystkie sygnały. – Na terenie powiatu grodziskiego nie mamy tego typu atrakcji. Wiemy, że w czasie ferii zimowych w świetlicy w Książenicach będzie doraźnie tworzone podobne miejsce, więc i kontrola będzie prowadzona na bieżąco – mówi bryg. Krzysztof Tryniszewski, zastępca komendanta grodziskiej jednostki.

Lawina kontroli rozpoczęła się za to w Warszawie i na całym Mazowszu. – W sobotę i niedzielę 5 i 6 stycznia mazowieccy strażacy przeprowadzali czynności kontrolno-rozpoznawcze  mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego w obiektach typu „escape room”. Według stanu na godz. 9.00 w poniedziałek 7 stycznia strażacy przeprowadzili kontrolę w 62 obiektach, w sumie w sprawdzono 147 pokoje typu „escape room”. W wyniku  kontroli straży pożarnej stwierdzono nieprawidłowości z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz budowlanych w 39 obiektach na 62 kontrolowane – informuje mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Do tej pory podjęto decyzję o zakazie eksploatacji czterech tego typu punktów, trzech w Warszawie i jednego w Płocku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Escape roomy pod lupą strażaków”

 1. Leon pisze:

  A może warto by sprawdzić, ile z tych obiektów zostało odebranych przez Straż Pożarną, w momencie oddawania do użytkowania.

 2. Hluba pisze:

  Standard tak jest wszędzie

 3. Zez pisze:

  O a dlaczego PiS uary tzn nasz rzund potrafi przepchnąc ustawe w przeciągu kilku godzin i to w nocy a w tym przypadku nic nie zrobiono i dopiero po tej tragedi minister brudzinski nakazał kontrole a moźe lepiej było wczesniej pomyslec o ustawie dopuszczającej taką działalnosc. No ale to nie ich (PiSu) interes. Takiego mamy naczelnika kaczora i tak cofamy sie oj juź sie cofnelismy do PRL u i komuny

 4. Piastowianka pisze:

  Tak jest wszędzie liczy się tylko kasa w Piastowie w kamienicach komunalnych fałszowana jest dokumentacja techniczna żeby tylko dostać pieniądze z Unii Pisałam do Wojewody Mazowieckiego ale ten zamiast powiadomić odpowiednie organy udaje ze nie ma problemu W budynku w którym zamieszkuję zalegalizowano w drodze przestępczej samowolnie zaadaptowane pomieszczenie strychowe na mieszkalne Wpisano w inwentaryzacji budynku ze ściana oddzielająca tą samowolę od zajmowanego prze zemnie mieszkania jest gruba murowana podczas gdy jest drewniana z wsypanymi do środka trocinami z przeprowadzoną prowizorycznie instalacją elektryczną Ja i moja rodzina siedzimy na tykającej bombie zapewne nie my jedni w Polsce bo Samorządy są bezkarne w ich kieszeniach siedzą powiatowe organy kontrolne ściana składa się z desek oddalonych od siebie 15 cm z wsypanymi w środek trocinami pomieszczenie za ścianą całkowicie pod skosem budynek ma drewniany dach drewniane stropy i podłogi wszędzie drewno Do pomieszczenia pod skosem wchodzi się najpierw do łazienki z łazienki do pseudo pokoju W ścianie instalacja prowizoryczna elektryczna Powiększono otwór wentylujący a w jego miejsce wstawiono kilka razy większe okno bez nadproża To wszystko zostało zalegalizowane a potem dochodzi do tragedii Malo tego po przyznaniu funduszy zarządca PPUK napisał mi żebym się nie martwila bo to pomieszczenie w świetle przepisów nie może być mieszkalne wiec nie jest mieszkalne i nikt tam nie ma prawa tam mieszkać mimo że mieszka Tak samorządy narażając zdrowie a nawet zycie lokatorów wyłudzają Unijne fundusze dając przykład szaremu Kowalskiemu od tego trzeba zacząć

 5. Anonim pisze:

  Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły