Ekshumacja zwłok ofiary katastrofy smoleńskiej w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Jak udało się ustalić portalowi WPR24.pl, dzisiejszej nocy na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim Instytut Pamięci Narodowej prowadził prace związane z ekshumacją zwłok jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Teren cmentarza został zamknięty i zabezpieczony przez policję oraz żandarmerię wojskową. – W nocy na terenie cmentarza w Grodzisku prowadzone były prace Instytutu Pamięci Narodowej. Policja zabezpieczała prowadzone działania – podaje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Z ustaleń naszej redakcji wynika, że na grodziskim cmentarzu prowadzone były czynności ekshumacyjne zwłok jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Na kilka godzin teren został zamknięty. W tym czasie pracownicy IPN w obecności prokuratora przeprowadzili ekshumację. 

W związku ze sprawą skontaktowaliśmy się z Prokuraturą Rejonową w Grodzisku Mazowieckim, ale od jej przedstawiciela usłyszeliśmy, że nie posiada wiedzy na temat działań prowadzonych przez IPN na terenie cmentarza.

Postanowiliśmy również zwrócić się do Instytutu Pamięci Narodowej z pytaniem o prace ekshumacyjne w Grodzisku. Czekamy na odpowiedź, gdy ją uzyskamy wrócimy do tematu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.