Dziury po zimie załatane

Region

Kierowcom wiosna kojarzy się zazwyczaj nie tylko z ociepleniem, ale także z koniecznością omijania dziur, które utworzyły się w nawierzchni dróg w czasie zimy. Na tych należących do powiatu pruszkowskiego załatano już większość pozimowych ubytków.

Na zlecenie powiatu do końca marca załatano dziury o łącznej powierzchni 4383 m2 za kwotę prawie 186 tysięcy złotych. – Mimo, że zima była łagodna   na drogach pojawiło się sporo ubytków. Te nie tylko negatywnie wpływają na komfort jazdy, ale mogą być również przyczyną uszkodzenia opon, felg czy elementów zawieszenia pojazdów. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, więc staraliśmy się jak najszybciej usunąć największe i najbardziej niebezpieczne ubytki na drogach całego Powiatu Pruszkowskiego – wyjaśnia starosta Maksym Gołoś.

Przez cały ten czas usuwane są wszystkie mniejsze i nowo powstałe ubytki. – Pogoda była i jest sprzyjająca, dlatego prace naprawcze po zimie mogliśmy zacząć dość szybko i nadal je kontynuujemy – zapewnia odpowiadający za drogi Członek Zarządu Mirosław Chmielewski. – Jeśli mieszkańcy zauważą na drogach powiatowych ubytki jeszcze nie załatane mimo prowadzonych remontów uprzejmie prosimy o zgłaszanie tego do pracownika Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska – podkreśla.

Naprawione zostały m.in. ulice Pruszkowska i Grodziska w Nadarzynie, Bohaterów Wolności, Aleja Tysiąclecia, Reja Piłsudskiego i Dworcowa w Piastowie, Warsztatowa, Broniewskiego, Powstańców, 3 Maja, Gomulińskiego w Pruszkowie, Wilsona, Słoneczna i Kasztanowa w Brwinowie, Marii Dąbrowskiej, Główna, Komorowska, Polna i Pruszkowska w Komorowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.