Dziś śpimy dłużej

Region

Skradziona godzina do nas wraca! W nocy z 28 na 29 października zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli śpimy 60 minut dłużej.

Na twarzach wielu osób pojawi się uśmiech. Borykamy się z wiecznym pędem i nie mamy czasu, aby odpocząć i porządnie się wyspać. Niby dostajemy godzinę, ale tak naprawdę ją… odzyskujemy. Warto pamiętać, że czas zmieniamy dwa razy w roku. W ostatni weekend marca przesuwamy wskazówki godzinę do przodu i niejako jesteśmy poszkodowani. Jednak jesienią ten stan się wyrównuje.

Większość zapyta – po co właściwie ta zmiana czasu? Przede wszystkim chodzi o efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. Trzeba zauważyć, że zdecydowana większość z nas pracuje w biurach i halach produkcyjnych, gdzie styka się ze sztucznym oświetleniem. Niektórzy mają również problem z przystosowaniem się do zmiany czasu.

Jedni zyskają dodatkową godzinę snu, a inni będą musieli pracować. Nie brakuje też takich, którzy przez 60 minut będą stali w… polu. Pociągi znajdujące się w trasie zatrzymają się na godzinę, aby dotrzeć do celu zgodnie z rozkładem.

Zegarki najlepiej przedstawić tuż przed snem. Trzeba pamiętać, aby sprawdzić, czy nasze telefony i smartfony nie mają włączonej automatycznej aktualizacji daty i godziny. W takim przypadku zegary w urządzeniach przestawią się same. 

W ostatnim czasie zrodziła się dyskusja na temat zasadności zmiany czasu. Polskie Stronnictwo Ludowe optuje za tym, aby przez cały rok obowiązywał czas letni. Więcej na ten temat znajdziesz tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.