Dziś ostatni dzień na złożenie PIT

Region

Dziś o północy mija termin składania zeznań podatkowych. Jeśli w trakcie przygotowań do majówki przypomniało wam się, że jeszcze nie rozliczyliście się z fiskusem, to macie na to ostatnią szansę!

Nie mam czasu, nie wiem jak lub zwyczajnie mi się nie chce – tak wiele osób usprawiedliwia swoją opieszałość przy rozliczeniu podatku dochodowego. Niektórzy czekają do ostatniego „dzwonka”, a ten właśnie zabrzmiał. Na złożenie zeznań podatkowych mamy czas tylko do 2 maja. Do tego dnia musimy, jeśli tak wynika z rozliczenia, uiścić również brakujący podatek.

Każdy kto rozliczenie się z fiskusem zostawił na ostatnią chwilę ma szansę się zrehabilitować. Jeśli nie wyjechaliście na majówkę, to radzimy szybko biec do urzędu z wypełnioną deklaracją. Choć placówki nie pracują w pełnym trybie to znajdziemy tam dyżurującego urzędnika, który przyjmie od nas deklarację.

A co jeśli nie możemy zwolnić się z pracy? Albo korzystamy z długiego weekendu? Nie ma problemu. PIT-y można bowiem składać również przez internet i to przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie trzeba nic drukować, podpisywać i wysyłać listem. Wystarczy jednie kwota dochodu z rozliczenia za 2015 r. Dla urzędu, działa to jak nasz podpis.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.