Działkowa doczeka się przebudowy?

Pruszków

Wiele wskazuje na to, że wyczekiwana od lat przebudowa ul. Działkowej w Pruszkowie w końcu dojdzie do skutku. Pruszkowski magistrat wybrał firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Ulica Działkowa leży na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa. Droga jest zniszczona i wymaga przebudowy. Poruszają się nią głównie mieszkańcy znajdujących się przy niej osiedli. Warto tu jednak zaznaczyć, że po oddaniu do użytku tunelu w ciągu tej drogi, budowanego pod torami PKP, ul. Działkowa stanie się alternatywną przeprawą na drugą stronę miasta. Zwłaszcza, że dziś na „drugą stronę” torów PKP można przejechać wiaduktem w ciągu ul. Poznańskiej lub przejazdem na ul. Przejazdowej.

Plany związane z przebudową ul. Działkowej snute są od bardzo dawna. Droga miała być poszerzona, były nawet wizje oddzielenia pasów drogi zielenią. Kłopot w tym, że po stronie Brwinowa pas drogowy przebiega po gruncie prywatnym, a to oznacza, że gmina Brwinów musiałaby wykupić grunt i to za spore pieniądze. Dlatego przebudowa ul. Działkowej na wiele lat trafiła do szuflady.

W tym roku ma być gotowy tunel pod torami PKP, a prowadząca do niego ul. Działkowa jest w fatalnym stanie. Dlatego władze Pruszkowa postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Pruszków właśnie rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej ul. Działkowej. Wygrała go firma Robimart, która za przygotowanie projektów zainkasuje prawie 95 tys. zł. Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. – Nie możemy zostawić tej drogi w tak złym stanie. Musimy ją przebudować i to jak najszybciej. Zadanie inwestycyjne związane z przebudową ul. Działkowej będzie przez nas uwzględniane w budżetach miasta na kolejne lata. Zależy nam na jak najszybszym przygotowaniu dokumentacji, by móc starać się o zewnętrzne dofinansowania – zaznacza Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Znane są również wstępne założenia projektowe. Droga ma zostać przebudowana na odcinku od tunelu do ul. Dębowej, konieczne będzie wybudowanie fragmentów kanalizacji deszczowej, systemów rozsączających oraz oświetlenia. Po obu stronach znajdą się ścieżki rowerowe z dopuszczeniem ruchu pieszego, pojawią się również zatoki autobusowe. Co więcej na skrzyżowaniu z ulicami Akacjową i Młodości pojawi się rondo.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Działkowa doczeka się przebudowy?”

 1. L65 pisze:

  Kto buduje tunel przez tyle miesięcy bez planu podłączenia do ulicy

 2. Był wybuch na pokładzie pisze:

  A gdzie pieniądze na pomnik Jaros… pfu… Lecha Kaczyńskiego w Pruszkowie?

 3. KAROL pisze:

  Ciekawe jak będzie wyglądała przejezdność skrzyżowania ul.Wojska Polskiego /Działkowej/Przyszłości po oddaniu tunelu?

  • Wilku Starszy pisze:

   Odpowiadam – może być słabo. Ktoś rzucił kiedyś pomysł, że powinno tam być rondo z przeniesieniem pomnika na środek. Może to jest jakieś rozwiązanie?

 4. dajan55 pisze:

  Mówi Pan Sipiera – musimy szybko – patrząc na czas na samą dokumentację 1,5 roku …… obyście się panowie nie spocili przy tym pośpiechu .

 5. Mucha pisze:

  Konrad,powiedz wprost że z UE będą środki, nie bój się tego powiedzieć

 6. Mucha pisze:

  Jakie finansowanie zewnętrzne? Z UE czy z rządu?

 7. do starszego wilka pisze:

  a kiedy kasa na RYDZYKA??? Gdzie nowa plebania dla Proboszcza, i nowa fura dla naszego dobrodzieja? Na to niech pójdą pieniądze. To jest priorytet dla Pruszkowa. Chcemy iść jak Toruń i Nowogrodzka jak w średniowieczu. Każdy mieszkaniec Pruszkowa, to powie.

 8. Wilku Starszy pisze:

  A co w sprawie LGBT? Gdzie ośrodki dla osób dyskryminowanych ? Na to niech pójda pieniądze. To jest priorytet dla Pruszkowa. Chcemy iść jak Warszawa za postępem. Każdy mieszkaniec Pruszkowa, to powie.

 9. XD pisze:

  18 miesięcy XDDDDDDD
  Fajny ten przetarg, taki nie za szybki 🙂

 10. Bez progów pisze:

  Przy okazji niech zlikwidują idiotyczne progi zwalniające w kierunku Wojska Polskiego. Z za „geniusz” podpisał się pod takim projektem?

  • Edek pisze:

   Zebys „geniuszu” nie zapierd….
   Myśl – to nie boli

   • kierownik pisze:

    Te progi są idiotyczne. Kto chce, to i tak zapier… Zostały zrobione by zmniejszyć hałas dla okolicznych mieszkańców. Niestety hałas jest większy, gdy samochód się rozpędza, co też robi wielu kierowców między progami. Poza tym na Działkową jest zakaz wjazdu ciężarówek. Oczywiście olewany. No i progi są takie, że ciężarówka ma je między kołami… Motocykl je ominie. Tak więc jak zwykle najbardziej dostali po dupie jak zwykle kierowcy osobówek.

 11. 18m pisze:

  Cała dokumentacja powinna być gotowa w momencie oddania tunelu. Oczekiwanie na dokumenty przez 18 miesięcy to kpina z mieszkańców Pruszkowa. Przecież to jest półtora roku na projektowanie krótkiego odcinka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły