Dworcowa czeka na łatanie

Region

Stan ulic w trakcie zimy drastycznie się pogarsza. Zarządcy dróg nie nadążają z naprawami. W złym stanie są nie tylko drogi miejskie i gminne, ale również powiatowe. W Piastowie na załatanie czekają dziury na ulicy Dworcowej, przy stacji PKP.

Problem na ulicy Dworcowej jest poważny. Ogromne dziury utworzyły się przy przejściach dla pieszych, co wpływa na bezpieczeństwo przechodniów. – W czasie opadów deszczu dziury na Dworcowej są całkowicie niewidoczne, występują częste sytuacje ochlapania pieszych oczekujących na przejście. Natomiast, gdy wyrwy są widoczne, pojazdy zjeżdżają na przeciwny pas, stwarzając zagrożenie w ruchu – alarmuje mieszkaniec Piastowa.

Niestety nie wiadomo, kiedy uda się załatać dziury, bo powiat czeka na dostawę mieszanki umożliwiającej naprawy „na zimno”. Jerzy Kongiel, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Powiecie Pruszkowskim wyjaśnia, że zarówno sytuacja ulicy Dworcowej, jak i innych dróg na terenie Piastowa i powiatu jest mu doskonale znana. – Ze względu na trudne warunki pogodowe naprawy się wydłużają. Mamy pieniądze na zakup 100 worków z mieszanką do układania na zimno. Czekamy tylko aż materiały dotrą do naszego dostawcy w Warszawie – podkreśla naczelnik.

Naprawy powinny rozpocząć się w ciągu kilku dni. – Wkrótce rozpoczniemy naprawy. W pierwszej kolejności będziemy łatać dziury w okolicach miejsc użyteczności publicznej, m.in. przy dworcach PKP czy na ulicy Warsztatowej, również w Piastowie, gdzie kursują autobusy komunikacji – dodaje Jerzy Kongiel.

Ostatnio służby powiatowe w Nadarzynie i Kajetanach łatały drogi tłuczniem. – Staramy się używać wszystkich możliwych sposobów by zmniejszyć niedogodności na drogach. Jeśli pogoda pozwoli, zamiast doraźnego łatania dziur na zimno, będziemy naprawiać je już mieszanką na ciepło. Ja ze swojej strony mogę tylko prosić mieszkańców o zrozumienie i cierpliwość – podkreśla naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Powiecie Pruszkowskim.


fot. Czytelnik

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.