Duże wyróżnienie dla mieszkanki Koszajca

Brwinów

W 6. edycji Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016 jedną z laureatek została Anna Łukawska-Adamczyk z Koszajca. Kapituła konkursu zwróciła uwagę na duży wkład pani Anny w Koszajecki Garaż Babski oraz utworzenie Fundacji WIEŚWIEJAK.

Podczas Gali Kobiet Sukcesu Mazowsza 2016, która odbyła się w Warszawskiej Operze Kameralnej Anna Łukawska-Adamczyk została uroczyście uhonorowana „Złotą Dziesiątką”. Te wybory w Polsce mają długą tradycję, od 18 lat odbywają się na Warmii i Mazurach ciesząc się niesłabnącą popularnością. Wydarzenie to obserwowane jest przez tysiące słuchaczy i widzów.

Pani Anna nie spodziewała się, że zostanie wyróżniona w tym plebiscycie. – Informację o tym wyróżnieniu otrzymałam na dzień przed wręczeniem nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na Liderkę Wiejską Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Szczerze? Myślałam, że to pomyłka, jednakże organizatorka konkursu Ewa Domaradzka-Ziarek wyprowadziła mnie z błędu. Zostałam zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, a Kapituła konkursu uznała, że zasługuję na znalezienie się w gronie Kobiet Sukcesu Mazowsza – mówi nam Anna Łukawska-Adamczyk.

Za jakie osiągnięcia przyznano wyróżnienie? – Wyróżnienie otrzymałam za działalność społeczną na terenie gminy Brwinów, a w szczególności we wsi Koszajec. Kapituła konkursu zwróciła uwagę na Koszajecki Garaż Babski, czyli miejsce spotkań kobiet oraz utworzenie Fundacji WIEŚWIEJAK. Cieszy mnie to, że nie tylko kobiety ze świata nauki, czy biznesu są doceniane za swoje osiągnięcia – zaznacza pani Anna.

Jakie cele postawi sobie Pani na przyszłość? – Dla mnie tak naprawdę najważniejsze jest to, aby iść do przodu wraz ze wspaniałym zespołem sąsiadów i sympatyków Koszajca, rozwijać nie tylko Koszajec, ale również wspierać inne sołectwa. Ważne jest dla mnie to, żeby to co robimy jako „koszajecka ekipa” było spójne i sprawiało nam ogromną frajdę. Jako zespół pragniemy doprowadzić do stworzenia w Koszajcu miejsca spotkań mieszkańców. Już nie garażu, a takiej mini świetlicy (30-35 m kw.) z ogrzewaniem, dostępem do wody – odpowiada  Łukawska-Adamczyk.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.