Druga faza remontu na szlaku WKD

Kolej

Prace na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej zbliżają się do półmetka. Od 1 lipca modernizacja obejmie drugi z torów na odcinku Komorów-Podkowa Leśna Główna, co poskutkuje zmianami w organizacji ruchu.

Tegoroczny remont na linii WKD rozpoczął się w czerwcu i ma zakończyć do 31 lipca. Póki co prace idą zgodnie z harmonogramem, a przewoźnik szykuje się do zapowiadanej zmiany w organizacji jazdy kolejek i komunikacji zastępczej. Robotnicy przeniosą się z toru z kierunku Grodziska na ten w kierunku Warszawy. Jego całkowite zamknięcie nastąpi to 1 lipca.

W jaki sposób będą jeździć kolejki? – Kursowanie pociągów będzie się odbywać na następujących relacjach w dzień powszedni: Warszawa Śródmieście WKD-Podkowa Leśna Główna (dla podróżnych do/z Grodziska Maz. obowiązuje przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna); Podkowa Leśna Główna-Grodzisk Mazowiecki Radońska (dla podróżnych do/z Grodziska Maz.); Warszawa Śródmieście WKD-Komorów (dodatkowe pociągi na najbardziej obciążonym odcinku linii) – informuje przewoźnik.

Na odcinku Komorów-Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Tor nr 2 będzie w tym czasie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów (wraz ze wszystkimi peronami przystankowymi zlokalizowanymi przy tym torze).

Na odcinku Pruszków WKD-Podkowa Leśna Główna w zamian za część wycofanych kursów pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku Milanówek Grudów-Podkowa Leśna Główna ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. W zamian za wycofane pociągi na tej relacji zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

– Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz obsługującymi relację w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi od 7 do 8 minut. Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić również punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej obsługującymi relację w kierunku Milanówka. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi średnio 5 minut – czytamy w komunikacie WKD.

Szczegółowy rozkład jazdy kolejek i autobusów dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.