Dotarły już wszystkie nowe „wukadki”

Kolej

W lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej znajdują się już wszystkie nowoczesne pociągi EN 100 (39WE) wyprodukowane przez nowosądecki Newag.

W ubiegłym roku przewoźnik rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu nowych składów. Najlepszą ofertę złożyła firma Newag z Nowego Sącza. Od tamtej pory wszyscy pasażerowie zastanawiali się jakie zmiany przyniosą nowoczesne kolejki. Pierwsza z nich zasiliła tabor WKD już w kwietniu. Na kolejne  długo nie trzeba było czekać. Obecnie po torach „wukadki” kursują już wszystkie zamówione pociągi o oznaczeniu EN100 (39WE).

Kiedy do lokomotywowni dostarczono ostatni pociąg? – Wszystkie pojazdy zostały już dostarczone, odebrane i skierowane do ruchu pasażerskiego. Pojazd nr 6 służbę liniową rozpoczął w dniu 24 sierpnia o godz. 17.30 w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska-Opacz (17:30-18:14) – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Jakimi udoskonaleniami może pochwalić się nowa „wukadka”? Przede wszystkim nowy tabór został przystosowany do pracy pod napięciem zasilania 3000V i są stanie rozpędzić się do 80 km/h. Cechuje ich lepsza jakość wykonania oraz wyższy komfort podróży w porównaniu do starszych modeli kolejek, o czym przekonali się już pasażerowie. Newagi wyposażone są w system monitoringu wewnętrznego jak i zewnętrznego, klimatyzację, audio-wizualną informację pasażerską, system liczenia podróżnych. Oprócz tego, nowe pojazdy dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich przewidziano cztery miejsca na wózki inwalidzkie z rampami umożliwiającymi wjazd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.