Dotacja przyznana, umowa podpisana

Żółwin

Strażacy z Żółwina zacierają ręce i czekają na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Gmina Brwinów gromadzi środki na ten cel. Wiadomo, że 100 tys. zł w ramach dotacji na zakup samochodu przeznaczy marszałek województwa mazowieckiego.

O tym, że gmina otrzyma dotację wiadomo było już wcześniej. 16 maja sejmik województwa mazowieckiego zdecydował się wesprzeć OSP Żółwin kwotą 100 tys. zł. Środki te mają stanowić część kwoty potrzebnej na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Do pełni szczęścia brakowało tylko umowy między stronami. W końcu punkt ten został wypełniony. Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisali umowę na dofinansowanie zakupu samochodu dla OSP Żółwin.

Jednak to niejedyna dotacja, którą otrzymał brwinowski magistrat. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina uzyskała 190 tys. zł.

Strażacy mocno trzymają kciuki i liczą na nowy samochód. Byłaby to kolejna zmiana dla jednostki z Żółwina, która obecnie jest rozbudowywana. W kwietniu ruszyły prace na terenie OSP. Strażacy zyskają garaż, w którym pomieszczą wszystkie samochodu oraz sprzęt. Pojawią się też pomieszczenia gospodarcze. Wykonane zostaną prace przed budynkiem, gdzie pojawi się m.in. parking.

Strażacy z Żółwina korzystają obecnie z ciężkiego Mana, 30-letniego Stara oraz furgonetki. Gmina szacuje, że koszt nowego samochodu to wydatek rzędu blisko 900 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.