Dotacja na drogi dla Brwinowa, Mszczonowa i Radziejowic

Region

Wszystkie trzy gminy otrzymają łącznie 11 mln zł z budżetu Mazowsza. Radziejowice i Mszczonów spożytkują pieniądze na wybudowanie szlaku drogowego, który będzie prowadził do powstającego aquaparku „Park of Poland”. Natomiast Brwinów wybuduje drogę do obiektów PZLPiT „Mazowsze”.

Mszczonów i Radziejowice otrzymają po 5 mln każda wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jak łatwo obliczyć do gminy Brwinów trafi 1 mln zł. W Mszczonowie powstanie droga gminna na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszczówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec. Zaś gmina Radziejowice dzięki otrzymanej dotacji zrealizuje projekt dotyczący budowy drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec.

– Gminy Mszczonów i Radziejowice otrzymają każda po 5 mln zł. Tak naprawdę chodzi tutaj o jedną drogę, która prowadzi do budowanego w tamtej okolicy dużego centrum rozrywkowego, jednego z największych w Europie, „Park of Poland”. Z kolei gmina Brwinów otrzyma wsparcie na zmodernizowanie drogi prowadzącej do naszej placówki kulturalnej, czyli do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” – podkreśla Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.