Dostali 15 mln na budowę akademii

Grodzisk Maz.

Wszyscy czekają na rozpoczęcie budowy akademii piłkarskiej Legii Warszawa w Urszulinie. Stołeczny klub otrzymał w ramach ministerialnego dofinansowania 15 mln zł na realizację inwestycji.

Cała suma została rozłożona na trzy raty. Na początek warszawski klub otrzyma 200 tys. zł, w przyszłym roku na konto Legii wpłynie 4 mln zł. Z kolei w 2018 roku ministerstwo przekaże na budowę akademii 10,8 mln zł. 

Kompleks Badawczo-Rozwojowy wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Sprawa budowy akademii piłkarskiej Legii na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki przewijała się wielokrotnie. Przez długi czas włodarze stołecznego zespołu szukali odpowiednich terenów. Ich wybór padł na Urszulin. W lutym przedstawiciele Legii i Grodziska podpisali stosowne dokumenty.

Legia chce stworzyć kompletną bazę. Obiekt będzie wyposażony w strefę rekreacyjno-sportową, gdzie nie zabraknie boisk piłkarskich oraz umożliwiających uprawianie innych dyscyplin. Centrum badawczo-rozwojowe wspomoże rozwój profilaktyki zdrowotnej. Pojawią się również: ośrodek szkoleniowy dla młodzieży, niepubliczna szkoła mistrzostwa sportowego, akcelerator dla start-upów oraz baza treningowa dla pierwszej drużyny.

Budowa akademii Legii to szansa na promocję dla gminy. Dodatkowo lokalne drużyny będą mogły korzystać z obiektów stołecznej ekipy.

Prace związane z inwestycją znajdują się na etapie projektowym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.