Doposażą gabinety pielęgniarskie w szkołach

Brwinów

Kolejna dotacja dla Brwinowa. Tym razem na wyposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich w sprzęt i aparaturę.

Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Zdrowia. Na szkolne gabinety na terenie gminy Brwinów przekazano ponad 20 tys zł. – Dzięki uzyskanej dotacji gabinety pielęgniarskie w szkołach zostały wyposażone m.in. w kozetki, parawany, stoliki zabiegowe lub stanowiska pracy, urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki szkolnej, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych czy tablice Snellena do badania ostrości wzroku, tablice Ishihary do badania widzenia barwnego oraz tablice z siatkami centylowymi wzrostu i masy ciała – informuje Agnieszka Bielecka z urzegu gminy Brwinów.

To nie wszystko. – Dodatkowo do gabinetów w ZSO w Brwinowie oraz w Szkole Podstawowej w Żółwinie zostały zakupione jednorazowe szczoteczki do fluoryzacji – dodaje przedstawicielka gminy.

A co z pozostałymi placówkami? – Zapotrzebowanie na elementy wyposażenia gabinetów pielęgniarskich zostało dostosowane do potrzeb i zamówień poszczególnych szkół. Dzięki temu uczniowie mają zapewniony lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Dotacja w wysokości 21 502 zł pochodzi z budżetu Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia Bielecka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.