Dofinansowanie na drogę otrzyma tylko Raszyn

Region

Wiadomo już, które wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych na 2018 r. zostały formalnie zatwierdzone. Mowa o programie „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera zatwierdził listę wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych. Wiemy, że dotację otrzyma łącznie 48 wniosków – 20 zadań dotyczących dróg powiatowych oraz 28 obejmujących drogi gminne. Zgodnie z założeniami budżetu państwa na 2018 r., kwota dotacji przewidziana na budowę, przebudowę i remont mazowieckich dróg lokalnych wynosi blisko 76,5 mln zł. Podzielono ją na równe połowy między powiaty i gminy.

W ogólnej klasyfikacji wszystkich złożonych wniosków, ale biorąc pod uwagę tylko te z naszego regionu (powiaty grodziski i pruszkowski – przyp. red.) najwyżej uplasowała się gmina Raszyn i to ona jako jedyna zdobyła dofinansowanie. Zostanie ono spożytkowane na przebudowę ul. Wspólnej na odcinku od ul. Mszczonowskiej w Jankach do ul. Kwietniowej w Wypędach.

Komu nie udało się uzyskać dotacji? Na liście powiatowej zatwierdzono 20 dróg. Najmniej szczęścia miało starostwo grodziskie, które znalazło się na… 21. miejscu. Władze chciały przebudować ul. Królewską w miejscowości Kaski w gminie Baranów (29 punktów). Nieco niżej, na 30. pozycji znalazł się powiat pruszkowski z przebudową ul. Regulskiej na odcinku od ul. Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719 (27 punktów).

30. miejsce należało do gminy Jaktorów – rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w miejscowości Międzyborów (21 punktów). Na 49. pozycji listy dróg gminnych znalazła się gmina Brwinów z projektem budowy ul. Wolności w Parzniewie (21 punktów). Najniżej, bo na 74. pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki, który zamierzał pozyskać środki zewnętrzne na poprawę spójności układu komunikacyjnego poprzez budowę drogi gminnej przebiegającej przez Adamowiznę, Odrano Wolę i Szczęsne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.