Dodatkowe miejsca parkingowe dla grodziszczan

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat chcąc zwiększyć komfort kierowców parkujących w centrum miasta udostępnił kilkadziesiąt dodatkowych miejsc postojowych.

– Ze względu na nasilające się skargi mieszkańców, w tym także osób niepełnosprawnych i osób starszych, dojeżdżających do Urzędu Miejskiego, Urzędu Stanu Cywilnego, Starostwa Powiatu Grodziskiego i Straży Miejskiej, na brak możliwości zaparkowania samochodu na parkingu zlokalizowanym pomiędzy budynkami urzędów, w uzgodnieniu ze Starostą, podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu tego parkingu tylko dla interesantów – czytamy na stronie internetowej Grodziska Maz.

W związku z tym parking znajdujący się naprzeciwko starostwa „oddano” pracownikom i mieszkańcom korzystającym z usług urzędów, przy czym stworzono dodatkowe parkingi dla kilkudziesięciu aut u zbiegu ul. 1 maja i Konspiracji.

Przypomnijmy, że problem ze znalezieniem miejsca postojowego w centrum Grodziska powiązany jest z zamknięciem linii kolejowej nr 447. Dlaczego? Ponieważ to jedyna miejscowość wzdłuż remontowanego torowiska, która posiada możliwość dojazdu pociągiem do stolicy. Możliwe to jest dzięki wykorzystaniu dalekobieżnej linii.

Ponadto aby zapewnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych gmina buduje przy ul. Żydowskiej parking wielopoziomowy dla ponad 300 aut.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.