Dodatek Nieruchomości – Twój poradnik

Region

Warszawa przyciąga jak magnes – w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Jednak nie trzeba mieszkać w stolicy by korzystać z jej uroków... W Dodatku Nieruchomości także o odbiorze mieszkania, istotnym wsparciu ze strony projektanta, wyborze między mieszkaniem, domem a segmentem, planowaniu oświetlenia i wykończeniu mieszkania. Zachęcamy do lektury!

Szukając mieszkania często kierujemy się lokalizacją. Wiele osób pracujących w stolicy szuka lokum w pobliżu miejsca pracy. To nie tylko wygoda, ale i oszczędności na biletach komunikacyjnych. Ceny na warszawskim rynku są ogromne, zwłaszcza jeśli chodzi o najbardziej popularne dzielnice, jak Mokotów. I tu pojawia się problem – zaciągnąć znacznie wyższy kredyt niż planowaliśmy (o ile mamy zdolność kredytową), czy wybrać lokum na drugim końcu miasta? W tym przypadku wiele osób zapomina właśnie o podwarszawskich miejscowościach. A te mają wiele zalet.

Dogodna komunikacja
Podwarszawskie miejscowości, zwłaszcza te po zachodniej stronie są doskonale skomunikowane ze stolicą. Z Pruszkowa, Grodziska czy Milanówka do Warszawy dojedziemy koleją. Przejazd na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście zajmie nam około 30 minut. To znacznie krócej niż z Wawra czy Tarchomina! Wybierając lokalizacje mieszkania warto zatem sprawdzić co znajduje się w okolicy i ile zajmie nam dojazd do miejsca pracy. Poruszanie się jest szybsze również samochodem. Dzięki trasom szybkiego ruchu z Pruszkowa na Mokotów przejedziemy w 20 minut. W korku utkniemy dopiero zjeżdżając z trasy…

Niższe ceny
Dobre skomunikowanie to nie jedyny „plus” podwarszawskich miejscowości. Inną zaletą zakupu mieszkania poza Warszawą jest jego cena, często znacznie niższa. W cenie warszawskiej kawalerki możemy kupić dwu-, a niekiedy nawet trzypokojowe mieszkanie. Czy większy metraż nie jest korzystniejszy? Zwłaszcza gdy planujemy założyć lub powiększyć rodzinę?

Bez pośpiechu
Podwarszawskie miejscowości nie żyją w pędzie. Co prawda są osoby zakochane w „biegnącej Warszawie”, ale każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Miejscowości takie jak Pruszków czy Grodzisk mają swój nieco wolniejszy i spokojniejszy rytm. Ten spokój udziela się również mieszkańcom. 

Atrakcji nie brakuje
Wiele osób zaznacza, że Warszawa kusi centrami handlowymi i punktami rozrywkowymi. Wybierając do zamieszkania miasto w podwarszawkim wianuszku nie musimy rezygnować z tych „cywilizacyjnych” wygód. Zwłaszcza, że miasta wokół stolicy to nie sypialnie. W Brwinowie, Podkowie Leśnej i Grodzisku funkcjonują lokalne galerie handlowe, w pobliżu jest również duże Centrum  Handlowe Janki. W Pruszkowie powstaje Centrum Nowa Stacja, która wielkością będzie zbliżona do CH Janki. W tych dwóch ostatnich (Janki i Pruszków) oprócz szerokiej gamy sklepów znajdziemy restauracje i multipleksy kinowe. 

Również przechadzając się ulicami podwarszawskich miast znajdziemy wiele ciekawych sklepów, punkty usługowe, czy restauracje i kawiarnie. Czas wolny można tu spędzić w malowniczych parkach, na pływalni lub na wycieczce rowerowej. Nie brakuje tez ciekawych imprez plenerowych czy ciekawych sąsiedzkich inicjatyw. 

Dodatek Nieruchomości można pobrać tu.
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.