Do podstawówki z Piastowa trafi tysiąc książek

Piastów

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie otrzyma dokładnie tysiąc nowych książek od Empiku. Placówka znalazła się w gronie laureatów konkursu towarzyszącemu programowi „Przecinek i Kropka”.

Podstawówka mieszcząca się przy ul. Żbikowskiej znalazła się w pierwszej dziesiątce szkół, które otrzymają po tysiąc książek. A konkurencja nie była mała, bo do konkursu zgłosiło się aż 300 szkół! Plebiscyt trwał miesiąc, od 5 października do 6 listopada. Za pośrednictwem strony www.przecinekikropka.pl (Szkoła w Piastowie) codziennie można było oddać jeden głos. Jak widać mieszkańcy Piastowa mocno byli zaangażowani w całą akcję, co zaowocowało sukcesem.

Zadaniem dzieci było wykonanie sesji fotograficznej (patrz zdjęcie). Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 2b, przebrani za postacie ze znanych książek. Pojawili się między innymi: Pippi Pończoszanka, Nela mała reporterka, Czerwony Kapturek, Księżniczniki, Smok, Harry Potter i Pan Kleks. Bo jak sami uczniowie napisali: – Dzięki wyobraźni możemy przemienić się w bohaterów książek i przeżyć niesamowite przygody! – czytamy na stronie konkursu.

– Zwróciliśmy uwagę na biblioteki w szkołach podstawowych, które są często miejscem pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi „połykają haczyk”, poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię. Jednak nie wszystkie biblioteki mogą zaoferować dzieciom aktualny księgozbiór i ciekawe nowości – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku. – Do serii bezpłatnych warsztatów edukacyjnych i corocznego Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą, doszła właśnie akcja wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych z całej Polski. Kolejna edycja już za rok – dodaje.

Oficjalne wręczenie książek odbędzie się 20 stycznia, w piątek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.