Do Krakowa pociągem z Grodziska

Kolej

Od najbliższej niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów. Pasażerom z Grodziska przybędzie bardzo atrakcyjne połączenie. „Dragon” relacji Warszawa Wschodnia-Kraków będzie zatrzymywał się na ich stacji.

To duże udogodnienie. Do tej pory aby koleją pojechać do Krakowa najpierw trzeba było dostać się do Warszawy i tam wsiąść w pociąg dalekobieżny. Teraz będzie można to zrobić na stacji PKP w Grodzisku. – Wcześniejsze godziny odjazdu, dwa nowe przystanki oraz wysoki komfort jazdy, to wszystko oferuje pociąg „Dragon”, relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny-Warszawa Wschodnia, który od 11 grudnia będzie kursować według nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z nim „Dragon” wyruszy w trasę ze stacji Warszawa Wschodnia nie o 7.53 ale o 7.09. Ponadto zatrzyma się na dwóch nowych stacjach: w Miechowie i Grodzisku Mazowieckim. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów będzie jeździł w soboty, niedziele i święta – informuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Pierwszy kurs już niedzielę. Tego dnia na pokładzie „Dragona”  znajdą się przedstawiciele lokalnych władz i przedstawiciele spółki KM. – Cieszymy się, że nasza oferta pociągu kursującego z Warszawy do Krakowa przypadła do gustu podróżnym. To połączenie to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe   dotarcie w ciekawy turystycznie rejon Polski – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

W podróż inaugurującą nowy rozkład jazdy „Dragon” wyruszy o godz. 7.09 ze stacji Warszawa Wschodnia, do Krakowa dotrze o 10.20. W podróż powrotną z Krakowa do Warszawy wyjedzie o 15.48 a na miejsce dotrze o 18.46.

Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, studenci zapłacą 19,60 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.