Dni Transportu Publicznego

Region

Prezentacja zabytkowego taboru, wystawa fotograficzna, przejazd unikalnym wagonem EN80 i konkursy z nagrodami. To tylko część atrakcji czekających na gości Dni Transportu Publicznego.

Impreza odbędzie się 18 i 19 września, jej organizatorem jest Warszawska Kolej Dojazdowa. Atrakcje przewidziane na pierwszy dzień (sobota), umiejscowiono na terenie węzła komunikacyjnego Młociny, tuż przy końcowej stacji metra. Start o godzinie 11.00. Drugiego dnia (niedziela), WKD zaprasza gości do Grodziska Mazowieckiego, na teren siedziby kolei. Poniżej szczegółowy program drugiego dnia imprezy:

Godz. 12:35 – odjazd pociągu specjalnego ze stacji Warszawa Śródmieście WKD – pociąg zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach (przejazd bezpłatny), Godz. 13:32 – przyjazd pociągu specjalnego do Grodziska Mazowieckiego, Godz. 13:40 – powitanie gości przez Zarząd, Godz. 14:00 – 14:30 – koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziska Mazowieckiego.

KONKURSY DLA DZIECI
Od godz. 14:00 – konkurs rysunkowy,
Ok. godz. 15:00 – rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego.
 
ATRAKCJE DLA GOŚCI
– Dla najmłodszych: kolejka elektryczna, loteria zręcznościowa,
– Zwiedzanie Izby Tradycji,
– Wystawa  taboru,
– Przejażdżki zabytkowym wagonem EN80 „BABCIĄ”,
– Zwiedzanie hali – projekcja filmu,
– Stoisko WKD,
– Wystawa fotograficzna,
– Poczęstunek – tradycyjna grochówka.
 
ZAKOŃCZENIE IMPREZY
Godz. 16:35 – odjazd pociągu rejsowego z gośćmi (przejazd bezpłatny).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.