Długo wyczekiwany chodnik gotowy

Brwinów

Na chodnik przy ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie mieszkańcom przyszło długo czekać. Ich cierpliwość została wynagrodzona. Piesi mogą czuć się bezpieczniej, a sama ulica zyskała na estetyce.

Mieszkańcy Żółwina długo zabiegali o chodnik wzdłuż ul. Nadarzyńskiej. Droga do jego budowy wcale nie była łatwa. Już w ubiegłym roku gmina Brwinów podjęła kroki, żeby zwiększyć bezpieczeństwo na Nadarzyńskiej. Problem w tym, że w dwóch postępowaniach przetargowych do urzędu nie wpłynęła żadna oferta.

Magistrat nie dał jednak za wygraną i w lutym ogłosił kolejne postępowanie. Tym razem można było odnotować sukces. Mieszkańcy czekali, kiedy wykonawca przystąpi do prac. Roboty ruszyły w maju. Oprócz budowy chodnika zajęto się również kwestią odwodnienia części ul. Słonecznej przyległej do ul. Nadarzyńskiej.

Po niespełna trzech miesiącach prace zakończono. – Odebraliśmy nowo wybudowany chodnik wzdłuż ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie na blisko 600-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Nadarzyńską do ul. Słonecznej. To kawał dobrej i bardzo potrzebnej inwestycji zwiększającej bezpieczeństwo pieszych na dość ruchliwej drodze powiatowej – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Warto wspomnieć, że problemy pojawiły się również na etapie projektowym. Powiat nie zaakceptował przygotowanej dokumentacji, więc trzeba było przygotować kolejną wersję. Później doszły kłopoty ze znalezieniem wykonawcy, ale sprawę udało doprowadzić się do szczęśliwego finału. – Po raz kolejny gmina Brwinów wyręczyła powiat pruszkowski w jego obowiązkach zarządcy dróg powiatowych, finansując zarówno projekt i budowę chodnika, jak i przed dwoma laty budowę odwodnienia ul. Nadarzyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Słoneczną, co pozwoliło na budowę chodnika w tym roku. Budowa chodnika wraz z odwodnieniem kosztowała nas blisko 2 mln zł! – przedstawia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.