Decyzja w sprawie „lewych szczepionek” we wrześniu

Pruszków

Na 7 września Sąd Rejonowy w Pruszkowie wyznaczył termin ogłoszenia wyroku w sprawie tzw. „lewych szczepionek”.

To już trzecie podejście do ogłoszenia decyzji o uznaniu bądź odrzuceniu zażalenia na umorzenie postępowania przez prokuraturę w Piasecznie. Przypomnijmy, ta ostatnia zdecydowała o zakończeniu wyjaśniania tego, co działo się w przychodni DOM MED przy ul. Kubusia Puchatka bez postawienia jakichkolwiek zarzutów. Od tego postanowienia wpłynęły odwołania. Czy były zasadne, przekonamy się podczas ogłoszenia wyroku 7 września, choć teoretycznie powinniśmy go znać od końca czerwca. Z powodu choroby sędziego termin przesunięto jednak najpierw na lipiec, teraz na wrzesień.

Ogłoszenie wyroku, o ile tym razem nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, nastąpi 7 września o godz. 13.00. Będzie stanowiło finał albo punkt zwrotny w sprawie, która na początku 2014 r. wstrząsnęła nie tylko Pruszkowem, ale i całą Polską.

Wyszło wtedy na jaw, że pielęgniarka pracująca w DOM MED mogła aplikować dzieciom inną substancję niż szczepionkę na rotawirusy. Zapas tej ostatniej w magazynach lecznicy nie zmniejszał się, choć pacjentów nie brakowało. Sprawa zbulwersowała rodziców, bo na początku nie było wiadomo, co właściwie zostało podane ich dzieciom. Za tego typu „lewe” szczepionki Małgorzata R. miała inkasować pieniądze do własnej kieszeni.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.