Darmowe karty czytelnika dla dużych rodzin

Piastów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piastowie podpisała umowę z wojewodą mazowieckim, dzięki które posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą uzyskać darmowe karty czytelnika.

Wraz z początkiem 2015 roku w życie weszła Karta Dużej Rodziny. Uprawnia ona do zniżek oferowanych przez instytucje państwowe, a także firmy prywatne. Mogą ją uzyskać rodziny, w których znajduje się co najmniej trójka dzieci. Taka karta przyznawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny.

– Właśnie na podstawie Karty Dużej Rodziny, dokumentu potwierdzającego uprawnienie członka rodziny wielodzietnej do korzystania ze szczególnych uprawnień, rozpoczęliśmy darmowe wydawanie karty czytelnika oraz ich duplikatów w przypadku zniszczenia bądź zagubienia wszystkim członkom rodziny wielodzietnej posiadającym KDR – czytamy na stronie Piastowa.

Gdzie obowiązują takie uprawnienia? We wszystkich piastowskich placówkach: w Bibliotece Głównej (ul. Warszawska 24) oraz w naszych Filach: Filii dla dzieci i dorosłych nr 1 i 2 (al. Tysiąclecia 5) i Filii dla dzieci i dorosłych nr 3 (ul. Pułaskiego 6/8). – To kolejne udogodnienie dla naszych Użytkowników. Serdecznie zapraszamy do naszych książnic! – zachęca miasto.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.