Darmowe badania postawy dla dzieci

Granica

Rodzice będą mieli możliwość zaprowadzić swoje pociechy na bezpłatne badania postawy. Przeprowadzi je klinika Promotus, mieszcząca się przy ul. Pruszkowskiej 44 w Granicy.

Okres dziecięcego rozwoju  jest bardzo podatny na zmiany posturalne. Warto zatem zatroszczyć się pod tym kątem o zdrowie naszych dzieci. Tym bardziej, że zaczął się nowy rok szkolny i uczniów czeka noszenie ciężkich plecaków, a także praca przy biurku.
Czynności te z całą pewnością przynoszą szkodliwy wpływ na kręgosłupy młodych ludzi. Z pomocną ręką do opiekunów przychodzi klinika Promotus.

W celach diagnostycznych, od 16 września do 14 października klinika wykona nieodpłatne badania postawy. Specjaliści przeprowadzą obserwację w oparciu o nowoczesne technologie. – Badanie przeprowadzone będzie skoliometrem – instrumentem medycznym służącym obiektywnej ocenie wielkości asymetrii tułowia, oraz kątach rotacji przy skoliozach. Dodatkowo zbadamy koślawość, szpotawość kończyn dolnych, jak również płaskostopie – tłumaczą organizatorzy. – Każdy pacjent dostanie poradę jak zadbać o prawidłową postawę ciała podczas dziecięcej pracy przy biurku –  dodają.

By usprawnić obsługę, opiekunowie będą  musieli najpierw zapisać dziecko na wizytę. Więcej informacji pod numerem telefonu: 515-510-205. To już kolejny taki cykl przeprowadzony przez Promotus.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.