Dalsze ustalenia po tragicznym wypadku

Pruszków

Wczorajsza tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Pruszkowa. W al. Wojska Polskiego zderzyły się dwa samochody. Osobowy volkswagen wypadł z drogi i potrącił dwie kobiety. Jednej z nich nie udało się uratować...

– Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej. Dotarły do mnie wstępne informacje, że dwie osoby zostały poszkodowane, to najprawdopodobniej piesi. Czekam na pozostałe wieści – mówił nam 13 marca tuż po wypadku st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Niestety kolejne informacje okazały się tragiczne. Mimo, że służby ratownicze pojawiły się bardzo szybko na miejscu zdarzenia, to jedna z kobiet zmarła. 

Co do tej pory ustaliła policja? – Kobieta, która zginęła miała 55 lat. Kolejna piesza biorąca udział w tym zdarzeniu trafiła do szpitala. Wiemy też, że kierowcy byli trzeźwi. Nie wymagali pomocy medycznej. Będzie prowadzone postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni wszelkie okoliczności wypadku. Zatem jest za wcześnie, by mówić o szczegółach – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak usłyszeliśmy poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. W jakim stanie? – Z urazem podudzia kobietę przewieziono do szpitala w Grodzisku Maz., była w stanie ogólnym dobrym – mówi nam Wojciech Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna. – Natomiast kierowcy nie zgłaszali żadnych dolegliwości bólowych, ponadto odmówili badań – dodaje. 

Do wypadku doszło 13 marca przed godz. 18.00. Jeden z pojazdów chciał skręcić w lewo w stronę pawilonów handlowych (czarny seat), drugi nadjeżdżał z przeciwnego kierunku (szary volkswagen). Doszło do zderzenia, w wyniku którego volkswagen wypadł z drogi, potrącił pieszych i zatrzymał się na betonowym słupie.

Temat niebezpiecznych skrzyżowań wzdłuż al. Wojska Polskiego i nie tylko, podejmiemy w najbliższym wydaniu Gazety WPR (piątek, 17 marca) . Artykuł ukaże się również na portalu www.WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.