Dają prezenty i proszą o… 100 zł

Pruszków

Przy pruszkowskim targowisku kierowca podjeżdża i pyta starszą osobę o drogę. W podziękowaniu za informacje wręcz prezent, a po chwili prosi o 100 zł na paliwo. Czy mamy do czynienia z naciągaczami? Policja apeluje o ostrożność.

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń w sprawie pojazdu, który porusza się po terenie Pruszkowa. Kierowca zaczepia osoby starsze i pyta o drogę. – Przy pruszkowskim targowisku kręci się samochód, z którego para zaczepia starsze osoby i pyta o drogę w kierunku autostrady. Po czym mężczyzna  dziękuje za informacje i w podziękowaniu daje prezenty, pudełka z kosmetykami, zegarki. Następnie prosi o 100 zł na paliwo. W momencie odpowiedzi, że nie ma się takiej kwoty proponuje, że podwiezie tę osobę i do domu. Zaprasza, aby wsiąść do samochodu. Pan mówi, że przyjechał z zagranicy. Kobieta przez całą drogę się nie odzywa. Proszę o ostrzeżenie starszych osób przed tymi osobami – opisuje jedna z naszych czytelniczek.

Naciągacze stosują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od osób starszych. W ostatnim czasie najbardziej znane są metody na wnuczka i na policjanta. Ale złodziejom pomysłów nie brakuje. Czy w przypadku opisywanej sytuacji mamy do czynienia z naciągaczami? – Nie otrzymaliśmy zgłoszeń o takich przypadkach. Jeśli ktoś wie o podobnych sytuacjach, powinien natychmiast zawiadomić policję. Mamy prośbę, aby uczestnicy takich zdarzeń bądź ich świadkowie zwracali uwagę na markę samochodu. To może być niezwykle pomocne w rozwiązaniu sprawy – apeluje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policja uwrażliwia na podobne sytuacje. –  Osoby starsze muszą zachować ostrożność. Zalecamy, aby nie dawać pieniędzy i nie wsiadać do samochodu – podkreśla podkom. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.