Brwinów: Radni zdecydują czy dzieci dojadą do szkoły

Region

Dziś zapadnie decyzja w sprawie zawieszonych linii autobusowych w gminie Brwinów. Z końcem sierpnia skończyły się pieniądze na dowóz pasażerów na liniach: Pruszków - Parzniew - Brwinów, Pruszków - Brwinów - Błonie i Brwinów - Podkowa Leśna - Żółwin.

Radosław Marek z grodziskiego PKS powiedział nam, że obecnie zawieszona została tylko jedna linia autobusowa: Brwinów – Podkowa – Żółwin. Jeśli jednak gmina Brwinów nie znajdzie pieniędzy w budżecie napozostałe połączenia, zawieszenie kolejnych linii nastąpi w ciągu kilku dni.

Najczarniejszy scenariusz to funkcjonowanie tylko części jednej linii dowożącej dzieci do szkoły z Parzniewa do Pruszkowa. Taka skrócona trasa byłaby uruchomiona od 1 września. – Gmina Brwinów jest bardzo rozległa i brak połączeń autobusowych na wyżej wymienionych odcinkach bardzo utrudni życie wielu mieszkańcom, głównie starszym i dzieciom – podkreśla Radosław Marek. Od stycznia do sierpnia 2010 koszt dowozu pasażerów na trzech brwinowskich liniach kształtował się na poziomie ok. 95 tys.zł. Aby autobusy jeździły do grudnia potrzeba kolejnych 61 tysięcy.

Dziś o godz.19.00 na sesji Rady Miejskiej w Brwinowie radni gminy mają podjąć decyzję o dofinansowaniu zagrożonych likwidacją linii autobusowych. Jeśli w budżecie znajdą się pieniądze mieszkańcy spokojnie dojadą do szkoły i pracy, a bardzo potrzebny kurs łączący Brwinów z Podkową i Żółwinem zostanie przywrócony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.