Czy przedszkole będzie gotowe na czas?

Raszyn

To pytanie coraz częściej zadają sobie mieszkańcy Raszyna. Przedszkole przy ul. Poniatowskiego ma być gotowe pod koniec czerwca br. Czy termin jest realny?

8-oddziałowe przedszkole przy ul. Poniatowskiego to jedna z kluczowych inwestycji Raszyna ostatnich lat. Placówka ma pomieścić 200 dzieci. Postęp prac na budowie przedszkola jest widoczny. – Zakończono wykonywanie tynków wewnętrznych i szlicht cementowych pod posadzki, mocno zaawansowane są prace glazurnicze i elewacyjne, a także z branży sanitarnej i elektrycznej, trwają roboty związane z zagospodarowaniem terenu, wybrano i zaakceptowano także około 90 proc. materiałów wykończeniowych – wylicza Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Wśród mieszkańców nie brakuje wątpliwości, czy inwestycja zakończy się w planowanym terminie. – Zgodnie z zawartą umową roboty budowlane zakończyć mają się z końcem czerwca br. i na razie nic nie wskazuje na to, aby wykonawca miał jakieś problemy z dotrzymaniem terminu – zapewnia Michał Kucharski.

Gmina ogłosiła przetarg na dostawę i montaż wyposażenia przedszkola. Pierwotnie termin składania ofert upływał 21 kwietnia, jednak ze względu na liczne pytania czas wydłużono do 8 maja. Przede wszystkim chodzi o zakup mebli, sprzętu informatycznego oraz AGD. Wszystkie elementy powinny zostać dostarczone do nowej placówki nie później niż do 24 sierpnia.

A co z rekrutacją do placówki? – Rekrutacja dzieci do nowego przedszkola przy ul. Poniatowskiego odbędzie się z chwilą otrzymania pozwolenia na użytkowanie nowego budynku przeznaczonego na przedszkole – odpowiada zastępca wójta Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.