Czy powstanie łącznik Narutowicza z Bałtycką?

Grodzisk Maz.

Po wybudowaniu tunelu w ciągu ul. Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim droga nie łączy się już z ul. Narutowicza. Wielu kierowców uważa, że łącznik między tymi ulicami powinien powstać, jednak mieszkańcy tego rejonu są odmiennego zdania.

Zanim powstał tunel kierowcy bez problemu mogli przedostać się z ul. Narutowicza do Bałtyckiej. Dziś nie ma takiej możliwości gdyż po oddaniu do użytku przeprawy pod torami PKP pierwsza z wymienionych ulic zmieniła się w ślepą.

Spotkanie w sprawie łącznika
9 maja, czyli w miniony poniedziałek odbyło się spotkanie w grodziskim urzędzie miejskim na temat powstania łącznika między Narutowicza a Bałtycką. Taka zmiana korzystna byłaby głównie z punktu widzenia kierowców, którzy często poruszają się w tamtym rejonie. Lecz zdania są podzielone. Nie wszystkim mieszkańcom przypadł ten pomysł do gustu.

Ponadto, jak informują grodziscy włodarze, nie małym problemem byłyby wykupy gruntów pod inwestycję. Bezpośrednio po poniedziałkowym spotkaniu nie podjęto wiążących decyzji.

Sprawa została zawieszona
Po kilku dniach od konsultacji społecznych postanowiliśmy skontaktować się z władzami Grodziska Mazowieckiego. Okazuje się, że sprawa została wyjaśniona, a właściwie zawieszona. Co to oznacza? – Na spotkaniu, które odbyło się 9 maja większość mieszkańców wypowiedziała się, że nie ma uzasadnienia aby taki łącznik powstał, w związku z powyższym nie będziemy go budować – wyjaśnia Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Póki co nie ma szans aby ul. Narutowicza i Bałtycka zostały ze sobą połączone. Choć wielu kierowcom może wydawać się, że to utrudnia przejazd w tej części Grodziska Mazowieckiego, to mieszkańcy mają większy spokój, bo jak twierdzą, obecnie na ul. Narutowicza jest dużo mniejszy ruch.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.