Cztery linie autobusowe na czas remontu WKD

Kolej

Cztery linie autobusowe mają wozić pasażerów WKD w trakcie letniego remontu na szlaku Komorów-Podkowa Leśna Główna. Prace rozpoczną się 1 czerwca.

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej przyzwyczaili się już do utrudnień i remontów, które od kilu lat przewoźnik przeprowadza w okresie wakacyjnym. Tym razem zmodernizowany zostanie mostek kolejowy na rzeczce Zimna Woda między stacjami w Kaniach i Nowej Wsi. Choć to niewielki obiekt, to znajduje się w newralgicznym punkcie szlaku, a prace wymagają zamknięcia najpierw jednego, potem drugiego toru na odcinku od Komorowa aż do Podkowy Leśnej.

Zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcie rozpocznie się 1 czerwca. Przez cały miesiąc z ruchu pociągów wyłączony będzie tor nr 2, w lipcu – tor nr 1. W tym czasie pasażerów na zamkniętym odcinku wozić będzie zastępcza komunikacja autobusowa. WKD poszukuje właśnie firmy, która ją zapewni. Do dyspozycji podróżnych mają być cztery linie: nr 1: Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna (ma kursować do 31 lipca), nr 2: Podkowa Leśna Główna – Pruszków WKD (do 31 lipca) oraz linie nr 3: Podkowa Leśna Główna – Komorów (kursy do 30 czerwca) i nr 4: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów (do 30 czerwca). W przypadku tych dwóch ostatnich WKD zastrzega możliwość rezygnacji z części połączeń lub całkowite zdjęcie ich ze szlaku. Wszystko zależeć będzie od tego jak wiele osób z dojazdu będzie korzystało.

Jakie warunki mają spełniać pojazdy? – Wszystkie autobusy Wykonawcy muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym, ze sprawną klimatyzacją i ogrzewaniem, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2007 roku i muszą posiadać podczas realizacji niniejszego zamówienia aktualne badania techniczne oraz ubezpieczenie OC i NW – czytamy w ogłoszeniu o przetargu na świadczenie usług.

Wstępny rozkład jazdy dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.