Czip dla zwierzaka za darmo

Pruszków

Przypominamy, że w Pruszkowie od kilku lat można bezpłatnie czipować zwierzęta. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty potwierdzający meldunek w Pruszkowie.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiło się wiele informacji o zaginionych lub znalezionych psiakach. Ma to związek z przywitaniem nowego roku, bowiem właśnie w sylwestrową noc przerażone zwierzaki uciekają z domów. Jeśli nasz „burek” błąka się po najbliższej okolicy, to jest szansa, że sąsiedzi skojarzą do kogo należy psiak. Ale jeśli zwierzak pokona większą odległość, to jego poszukiwania mogą trwać długo.

Dlatego ważne jest, by nasz psiak miał przy obroży przyczepioną adresatkę. Inną opcją jest wszczepienie czipa, na którym znajdują się informacje o właścicielu. Wystarczy, że osoba, która znalazła zwierzaka uda się z m do weterynarza. Ten przy pomocy skanera odczyta dane, a psiak wróci do właściciela. 

– Wielu mieszkańców decyduje się na czipowanie psa , gdy sterylizuje lub kastruje swojego zwierzaka. Sterylizacja i kastracja jest w połowie finansowana przez miasto, samo czipowanie jest bezpłatne – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Akacja bezpłatnego czipowania jest dość popularna, ale nie można powiedzieć, że mieszkańcy ustawiają się w kolejce – dodaje. 

Bezpłatnie można czipować nie tylko psy, ale również koty. Zabiegi wykonywane są w przychodni VetCare przy Majowej 3 w Pruszkowie. Aby bezpłatnie zaczipować swojego pupila należy pokazać dowód osobisty potwierdzający zameldowanie w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.