Czerwcowa akcja policji. Ma być bezpieczniej na drogach

Pruszków

Od początku tego roku na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Mowa o kolizjach, wypadkach i potrąceniach. Dlatego od dziś, przez cały czerwiec policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Bezpieczne przejście w powiecie pruszkowskim”. Szczegóły w artykule.

O wspomnianych w zajawce niebezpiecznych zdarzeniach informowaliśmy niejednokrotnie na łamach naszego portalu. Niestety niektóre z nich zakończyły się tragicznie. Statystyki przybliża nam pruszkowska komenda policji. – Analiza  zdarzeń drogowych od stycznia do kwietnia tego roku wykazała, że na przejściach dla pieszych doszło do 17 kolizji  i wypadków drogowych, w których główną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. W tym okresie doszło także do trzech wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych – wylicza podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

W związku z tym policjanci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w czerwcu zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ponieważ jest to miesiąc, w którym rozpoczyna się okres wakacyjny możemy zaobserwować na ulicach wzmożony ruch. Niestety niektóry kierowcy zamiast zwolnić udając się na wymarzony wypoczynek, chce dojechać do celu jak najszybciej. 

– Od 1 do 30 czerwca policjanci wydziału ruchu drogowego oraz funkcjonariusze innych komórek naszej komendy będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne przejście w powiecie pruszkowskim”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie powiatu pruszkowskiego. W trakcie tych działań policjanci będą pełnili służbę  w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i będą reagowali na wykroczenia popełnianie przez pieszych jak i kierujących pojazdami – zaznacza podkom. Kańka.

Na co funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę? Między innymi na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych w rejonie dużych skrzyżowań. Obserwacją zostaną objęte też przejścia dla pieszych. Ponadto policjanci sprawdzą czy w wymaganych miejscach (poza terenem zabudowanym) używane są odblaski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.