Czas posprzątać rezerwat

Falenty

Szykuje się wielkie sprzątanie rezerwatu przyrody w Falentach. Pomóc może każdy, kto tylko chce! Porządki ruszą już 30 września o godz. 16.00.

Iść na spacer, pooddychać świeżym powietrzem i zregenerować się. Stop! Obraz niby piękny i niczym niezakłócony, ale patrzymy pod nogi i widzimy walające się śmieci. Rezerwat przyrody przy pałacu Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach stał się dla niektórych miejscem składowania odpadów. Jednak nadszedł moment, w którym należy powiedzieć: dość.

Troska o stan środowiska naturalnego wielu osobom leży na sercu. Nie brakuje ich także w Falentach, gdzie podjęto decyzję o uporządkowaniu rezerwatu przyrody przy ITP. – Przede wszystkim chcemy oczyścić ten teren i pokazać, że nie należy zaśmiecać rezerwatu. To wyjątkowe i urocze miejsce. Stanowi powód do dumy, dlatego musimy o nie dbać – mówi Emil Sawicki, organizator akcji „Wspólnie posprzątajmy rezerwat”.

Organizatorzy liczą, że wspólnymi siłami uda się uporządkować teren. Każdy, kto gotowy jest pomóc może się zgłosić. Wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres: zbiorkasmieci@onet.pl. Dzięki temu organizatorzy będą mogli przygotować odpowiednią liczbę worków oraz rękawiczek. –  Będą również mapy rezerwatu, który zostanie podzielony na sektory. Śmieci pozbieramy do worków, na te większe też znajdziemy sposób. Jedna z firm zgodziła się wywieźć odpady za darmo – wyjaśnia organizator akcji.

Po ciężkiej i wytężonej pracy przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek. – Na koniec planujemy zebrać się wspólnie przy ognisku z kiełbaskami. Liczymy, że pogoda dopisze i umożliwi nam spędzenie czasu pod chmurką – wyraża nadzieję Sawicki.

Patronat medialny nad akcją objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.