Czas na nowy plac zabaw

Brwinów

Jeszcze tegoroczne wakacje dzieci z Brwinowa będą mogły cieszyć się z nowego placu zabaw przy ul. Grodziskiej. Gmina planuje, że zostanie on wybudowany do 15 czerwca.

Plac zabaw przy ul. Grodziskiej znajdował się w kiepskim stanie. Zabawki nie nadawały się już do użytku, więc konieczne stały się zmiany. – Reanimowanie placu zabaw było bezsensowne. Na jesieni dokonaliśmy przeglądu zabawek i były one w fatalnym stanie. Zaprojektowaliśmy nowy plac zabaw. Pojawią się w nim zupełnie nowe zabawki, zmieni się również nawierzchnia. Do tej pory była piaszczysta, jednak dla bezpieczeństwa dzieci zamontujemy poliuretanową. Alejki zostaną wykonane z kostki brukowej. Pojawią się również nasadzenia zieleni izolacyjnej – charakteryzuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Dzieci będą mogły spędzać czas korzystając ze skałki wspinaczkowej, drabinki, podestów, huśtawek wahadłowych, karuzeli, deskorolki na uwięzi, piaskownicy owalnej czy zestawu z wysoką zjeżdżalnią. Na tym nie koniec. Gmina zadba o potrzeby dzieci, ale nie zapomina również o ich rodzicach. – Jako elementy siłowni zewnętrznej pojawią się urządzenia do ćwiczeń. Będą to twister i wahadło oraz narciarz i wioślarz – mówi burmistrz Brwinowa.

Obecnie gmina ogłosiła przetarg na budowę placu zabaw przy ul. Grodziskiej. Do 17 lutego brwinowski magistrat czeka na oferty. Po tym terminie wybierze wykonawcę prac. W czerwcu mieszkańcy Brwinowa powinni cieszyć się już nowym placem zabaw. Ile gmina przeznaczy na to zadanie? – Przewidzieliśmy 360 tys. zł na realizację tej inwestycji – odpowiada Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.