Cywilizacja dotrze na ul. Pokoju

Piastów

Ruszyła przebudowa ul. Pokoju w Piastowie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizacja zakończy się w tym roku.

Przez lata ul. Pokoju była przekleństwem dla kierowców. Każdy z nich drżał o samochód i liczył, że kiedyś ten koszmar się skończy. – Była tam tzw. płyta MON, położona ze 20 lat temu, więc ulica była naprawdę w fatalnym stanie. Trzeba było jeździć 5 km/h, żeby nie urwać zawieszenia. Jedna z najgorszych ulic w mieście. Ogromne wyrwy, bo już nawet nie dziury –  opisuje Maciej Chudkiewicz, radny Piastowa.

Nawierzchnia drogi wymagała natychmiastowych działań. We wrześniu piastowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Pokoju. Do urzędu wpłynęły trzy oferty. Modernizacja ul. Pokoju pochłonie blisko 1,1 mln zł. – Walczyłem od początku mojej obecności w radzie, czyli od 2014 r., o przebudowę o ul. Pokoju. Teraz będzie kostka, jak na ulicach obok. Powstanie też chodnik z prawdziwego zdarzenia. Po prostu na ul. Pokoju dotrze w końcu cywilizacja. Oczywiście remont oznacza około miesięczne utrudnienia, ale myślę, że nikt z mieszkańców nie będzie narzekał – tłumaczy Chudkiewicz.

Mieszkańcy i użytkownicy ul. Pokoju muszą wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości. Zgodnie z dokumetancją, realizacja zadania powinna zakończyć się do 15 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.