Cyfrowa radiologia na Wrzesinie. Szpital z nowym sprzętem

Pruszków

W pruszkowskim szpitalu na Wrzesinie uruchomiono nową aparaturę, która umożliwia wykonywanie cyfrowych badań RTG i cyfrowej mammografii.

To sprzęt najnowszej technologii i z jego pojawienia się w placówce radości nie kryje dyrekcja. – Radiologia w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie w końcu cyfrowa! Już działa aparat rtg najnowszej generacji, pracujący w technologii całkowicie cyfrowej. Polyrad premium zakupiony został z dotacji Wojewody Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego i środków własnych szpitala – mówi dyrektor lecznicy Tomasz Sławatyniec.

I zachęca pacjentów do korzystania z usług szpitala. – Zapraszamy do zmodernizowanej pracowni wszystkich pacjentów, którzy cenią jakość, zarówno badania, jak i opisu lekarzy radiologów ze Szpitala Uniwersytetu Medycznego. Badania wykonujemy na podstawie skierowania od lekarza, po ustaleniu terminu w rejestracji. Opis w trybie pilnym pacjent otrzyma maksymalnie w ciągu 1 godziny – zaznacza dyrektor Wrzesina.

Szpital wzbogacił się także w nowy, cyfrowy aparat RTG-mobilny do wykonywania badań bezpośrednio przy łóżku chorego oraz cyfrowy mammograf. – Wykonaliśmy już pierwsze badanie mammograficzne w technologii cyfrowej na nowym bardzo nowoczesnym aparacie GIOTTO CLASS 3D z tomosyntezą. Zapraszamy zatem wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na nieodpłatne badania profilaktyczne. Istnieje również możliwość wykonania badań komercyjnie, dla kobiet nie objętych programem profilaktyki raka piersi – dodaje Sławatyniec.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Cyfrowa radiologia na Wrzesinie. Szpital z nowym sprzętem”

 1. badura pisze:

  Ktoś powinien się zainteresować ROSNĄCYM (za obecnych władz) zadłużeniem placówki. Takie mydlenie oczu nowym sprzętem a w środku totalne ”śmierdzące bagno”.

  • Anonim pisze:

   Miałam nie przyjemność rodzic w tym szpitalu, lekarze są super odpowiadają na pytania, doradzają, podpowiadają no za to co niektóre panie położne to skaczą jak małpki przy tych co kopertę zostawili jeszcze takich szopek w życiu nie widziałam 🥵

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły